Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - röportaj / Konuk: Berke Kurtbay

La Boucherie’de eğlence ve yemek bir arada

Emirgan Group’un bünyesindeki La Boucherie Dinner Theatre, benzersiz teması ve leziz menüleri ile İstanbul eğlence sahnesinin en önemli aktörleri arasında yer alıyor.

Umut Evirgen’in sahibi olduğu, 2011 yılında kurulan Emirgan Group, kuruluşundan bu yana İstanbul gastronomi ve eğlence dünyasına yön veren restoran, bistro ve kulüpleri ile öne çıkıyor. Etiler’de yer alan La Boucherie ise “Dinner Theatre” konsepti ile unutulmaz bir yemek ve eğlence deneyiminin bir arada sunulduğu bir mekân. La Boucherie’nin hafta içinde değişen sahne konseptlerine, farklı fix menüler de eşlik ediyor. Fransız-Amerikan füzyon mutfağının en seçkin lezzetlerinin yer aldığı menünün arkasındaki isim ise Emirgan Group bünyesinde Executive Chef pozisyonunda görev yapan Berke Kurtbay. 

Le Cordon Bleu Culinary Arts, Atlantic Culinary Academy Mcintosh College’den “Honor Class” ile mezun olan şef Kurtbay, kariyerine başladığı Amerika’da geçirdiği 16 yıllık bir deneyimin ardından, son 4 buçuk yıldır da Türkiye’de çalışıyor. Fransız, Güney Amerika, Amerikan füzyon, Avrupa ve Asya gibi dünya mutfakları üzerinde deneyime sahip olan ve Türkiye’ye döndükten sonra d.ream Grubu içinde çeşitli görevlerde çalışan Kurtbay, şu anda Emirgan Group bünyesindeki tüm mutfak operasyonlarında “Group Executive Chef” olarak görev alıyor. 

“Emirgan Group olarak iyi bir yemek deneyiminin etrafında, bir eğlence anlayışı yaratmaya ve kendimizi yemeğimizle tanıtmaya çalışıyoruz. 6 ay kadar önce Umut ile ilk tanıştığımızda da ikimizin de fikir birliğine vardığı ilk konu bu oldu zaten” diyen Kurtbay, grubun bünyesindeki mekân ve konseptleri şöyle özetliyor: “İlk mekân ‘La Boom’, akşam gelip Fransız omleti de kaz ciğeri de servis edilen bir Fransız bistrot. Yani her saatte gelip yiyebileceğiniz, bir saatten sonra da hafiften kulüp havası alan, müzikli bir yer. Yan tarafında ‘Pizza Emirgan’ var, orada da Napoli usulü ama bize özel pizzalar yapıyoruz. Üst katta da Emirgan manzaralı, yazları açılan ‘Teras Emirgan’ mekânı yer alıyor. Orası için tapas gibi küçük atıştırmalıkların olduğu bambaşka bir menü hazırlıyorum. Ve yine La Boom’un içinde yer alan ‘Next Door’ isimli bir mekânımız daha var. Etiler’de yer alan Emirgan Group bünyesindeki diğer mekânımız ‘Chicki Boom’ için de farklı planlarımız var. Benim ekibe katılmam ile teker teker tüm mekânların menüleri üzerinde çalışarak yeniledik.” 

Tematik akşamlara özel menüler
Şef Berke Kurtbay’ın, “Sahnesi ile ön planda olan ve sıkışık düzen bir mekân. Yani garson bir taraftan, müşteri bir taraftan geliyorsa birinin durması gerekiyor o kadar sıkışık! Ama müşterinin de çok hoşuna gidiyor bu konsept” sözleriyle ifade ettiği La Boucherie Dinner Theatre’ın menüsünde ise, portakal sos eşliğinde karamelize keçi peynirli pancar salatası, beyaz şaraplı konfi domates sos ile kahverengi tereyağında sotelenmiş deniz tarağı, klasikleşen La Boucherie steak ve ev yapımı ragu makarna adlı lezzetler ön planda bulunuyor. Ayrıca sahnedeki temaya göre menü de değişiklik gösteriyor. Örneğin, Ayta Sözeri’nin sahne aldığı çarşamba akşamları ‘Rakı Gecesi’ teması yer alırken, birbirinden özel lezzetlerin yer aldığı, meze menüsü servis ediliyor. Her gün farklı konsepti ile ilgi çeken La Boucherie’de Özer Atik, Ödül ve Meltem Cumbul sahne alan diğer isimlerden.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.