Anasayfa » Dosya » Quppa Caffe’nin Kurucu Ortağı Murat Onur Sular: “Bizi diğerlerinden ayıran kendimize özgü lezzetler sunmamız”

Quppa Caffe’nin Kurucu Ortağı Murat Onur Sular: “Bizi diğerlerinden ayıran kendimize özgü lezzetler sunmamız”

Toplam 150 kişilik kapasitesiyle iki senedir Akaretler’de yer alan Quppa Caffe’nin Kurucu Ortağı Murat Onur Sular’dan Quppa Caffe’nin hikayesini, hedeflerini ve misafirlerine sunduğu ürünlerden bahsettik.

Quppa Caffe’yi diğer yerlerden ayrı kılan özelliği kendilerine özgü niş ürünleri olduğunu dile getiren Murat Onur Sular patentini aldıkları tatlılardan ve diğer özel lezzetlerinden şöyle bahsediyor: “Beat Me ve Break Me adında iki tane tatlımız var. Beat Me, Nutella soslu; Break Me de doğal çilek soslu. İkisi de kırılınca dökülen bir sunumla servis ediliyor. Ayrıca “Beat Me” ve “Break Me”nin patenti bize ait. Bu ikisinin dışında “Venedik” isminde bir tatlımız var. Üzerine çikolata dökülüyor. Çok lezzetli ve hafif bir kreması var. Kendine özgü vanilyalı bir kreması olan “Napoli” isminde bir tatlımız var. İtalyan dondurmalı bir tatlı olan “Firenze” isminde bir tatlımız var. Ayrıca San Sebastian’ımız da çok beğenilen tatlılarımız arasında. Milföy pastamız çok beğeniliyor. Yine “Cut me” isimli kesince içerisinden çikolata akan bir tatlımız var. “Milano Pool” adında yeni bir tatlımız var. Bu tatlımız da hiçbir yerde yok. Üzerine sıcak çikolata dökülüyor ve beyaz çikolatasını eritiyor. Sonrasında içerisindeki meyveler dağılıyor. “Cannoli” adında, tarifini İtalyan bir şeften aldığımız çok özel bir tatlı.”

“Kullandığımız ürünlerin hep en kalitelilerini temin ediyoruz”

Mevsimine göre ürün tercih ettiklerini ve bu sebeple menülerinde değişikliğe de gittiklerini anlatan Sular: “Pastalarımızda özellikle meyve seçiminde mevsimine göre olmasına özen gösteriyoruz. Mesela bugünlerde dağ çileği mevsimi o yüzden çilekli pastalarımızı dağ çileğiyle yapacağız. Kış aylarında da nar kullanımına ağırlık veriyoruz. Diğer temin ettiğimiz ürünlerin de en kalitelilerini alıyoruz. Birçok ürünümüz için Metro’yla çalışıyoruz. İkincisi ise süt ve süt ürünlerini de CC Süt Ürünleri’nden temin ediyoruz. Bu firma tüm İstanbul’a dağıtım yapan ana firmadır. Tüm ürünleri taze taze günlük olarak alıyoruz” diyor.

“Dünya kahveleri demliyoruz”

İçecek grubunda da kendilerine özel lezzetler olduğunu ve hem göze hem de damağa hitap eden içecekler olduğunu dile getiren Sular: “Quppacio ve Nutella Mocha en çok sevilen bize özgü içeceklerden. Bunların dışında en sevilenlerden Affoquppa var mesela. Espresso shot ile beraber kırmızı pancar suyunun karışımından oluşuyor. Üzerine de süt ve çikolata sos ile servis ediliyor. Buzlu kahvelerde de Quppice var espresso, Oreo, irish, fındık, süt ve buzdan oluşuyor. Tamamiyle bize özgü bir ürün. Bunun dışında çok beğenilen bir diğer buzlu kahvemiz de Fruitqupp. İçerisince taze orman meyveleri, mango püresi, yoğurt, süt, krem şanti ve çilek kullanılıyor. Bize özgü olanların dışında tüm espresso bazlı kahveler, Türk kahvesi, filtre kahve gibi içeceklerimiz de mevcut. Dünya kahveleri demliyoruz. Bu açıdan burası hem bir cafe, patisserie, restaurant hem de üçüncü dalga kahvecisi de aynı zamanda. Tüm özel kahve demleme ekipmanlarıyla kahveleri demliyoruz” diyerek sözlerine son veriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Her gün değişen menüsüyle fark yaratan bir mekân: SAPA İstanbul

“Sadece mükemmel ürünü değil ürünün her şeyini değerlendirmeye çalışıyoruz” diyen Onur Binerbay ve Murat Bozok ...

“RATIONAL ısı ve zaman kontrolü ile aynı kalitede ürünler elde etmemizi sağlıyor”

Para Gastroteka, alışılmışın dışında sunduğu konsepti ile yaklaşık dört ay önce kapılarını açtı. Uzak Doğu ...

”La Lorraine ekmekleri ile menüm daha da zenginleşti”

Bol tahıllı, lif kaynağı ve lezzetiyle her öğünün vazgeçilmezlerinden olan ekmekler ustaların tarifleri ile yeniden ...

Lezzetin ön plana çıktığı bir sokak lezzetleri macerası

Kurumsal hayattan sıkılıp çocukluğundan beri ilgi duyduğu, keyif aldığı alan olan yemeğe yönelen Burak Zafer ...

Dünya barista şampiyonu: Klaus Thomsen

Dünya barista şampiyonu Klaus Thomsen, ileride onu dünya şampiyonluğuna taşıyacak meslek hayatına 2001 yılında Starbucks’ta ...