Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - mekanlar

Bebek Lokal’de hem gözünüz, hem karnınız hem de ruhunuz doyacak

Boğazın manzarasında kaybolurken kulağınızda özenle seçilmiş müzikler ve lezzetli yemekler sizinle olsun istiyorsanız Bebek Lokal sizin için doğru yer… Bebek’in eşsiz manzarası ve konumuna sahip olan ve zevkle dizayn edilen konseptiyle keyifli bir deneyim yaşatan Bebek Lokal’i, mekân sahibi Turgay Yıldız, FoodinLife okurları için anlattı.

Bebek Lokal, Bebek’in en özel noktasında konuşlanmış bir yalıda bulunuyor. Mekânı öne çıkaran en önemli faktör de bulunduğu lokasyonun güzelliği. Bebek Lokal, sabah kahvaltı ile güne başlayarak öğle yemeği, akşamüstü kokteyli ve akşam yemeğiyle beraber ilerleyen saatlerde müziğin de bulunduğu çok yönlü bir mekân. Haftaiçi gece 01.00-02.00’e kadar açık olan mekân, haftasonu daha geç saatlere kadar hizmet veriyor.

Bebek Lokal mekân sahibi Turgay Yıldız, Bebek Lokal’in çok başarılı olacağından emin. Lucca’yı ve Mitte Karaköy’ü yaparken de aynı inancı taşıdığını belirten Yıldız, bu projeye de Lucca ve Mitte Karaköy’e güvendiği gibi inandığını belirtiyor.

İyi bir yemek kadar iyi bir müzik de önemli

Bebek Lokal’in menüsü klasik lezzetlerden oluşuyor ancak yerel malzemeyle, dünya mutfağından örnekleri de Bebek Lokal menüsünde görmek mümkün. Menüde tek bir yemekten ziyade tüm yemeklerin lezzetiyle öne çıkması aynı zamanda incelikli sunumların da misafirlerle buluşturulması hedefleniyor.

Bebek Lokal’de müziklere büyük önem veren Turgay Yıldız, müzik konusundaki hassasiyetini şöyle anlatıyor: “Müzik benim için her zaman önemliydi. Çocukluğumdan beri müziğin içinde büyüdüm. Benim için bir yerde iyi yemek varsa iyi müzik de olmalı. O zaman da zaten kaliteli yemek ve iyi müzik dinlemek isteyenler yanınızda oluyor.“

Bebek Lokal, bulunduğu konum itibariyle sabah başlayıp gece geç saatlere kadar keyif alabileceğiniz bir ambiyansa ve lokasyona sahip. Turgay Yıldız, Bebek Lokal’den bahsederken; “Bir kere yalı bahçesinin içindesiniz. Önünüz, yanınız denize bakıyor. Boğaz’dasınız ve araba kornaları, egzoz dumanı yok. Suyun gençleştirici pozitif enerjisini alıyorsunuz. Diğer yerlerle kıyaslanamayacak bir ayrıcalık” açıklamasını yapıyor.
“Wise cuisine akımını benimsiyorum”

Bebek Lokal’de dünya trendlerine yer veren Yıldız, “Her restoranın kendi bölgesinden yetişen malzemelerle yapılmış dolgun ve lezzetli tabaklara ağırlık verilecek. Benim peşinden gittiğim "wise cuisine" akımı yeni yeni mutfaklarda oturacak. Akıllı ve güçlü mutfak“ diyerek mekânına yön verecek olan temalardan bahsediyor. Bebek Lokal’in şefi de oldukça başarılı ellere emanet. Amerika’nın Rhode Island eyaletindeki dünyaca ünlü Johnson & Wales Üniversitesi’nin Mutfak Sanatları bölümünden mezun olan Şef Refik Karabulut, ödüllü şef olan Matt Varga'nın yanında bir sene Gracie Providence'da çalışarak önemli deneyimler kazanıyor. Bebek Lokal’in eşsiz lezzetleri Karabulut’un deneyimleri ve yeteneği ile şekilleniyor.

Yeni projelerini de aktaran Yıldız,  Karaköy’de bulunan Mitte projesinin devam edeceğini söyleyerek, eylülden sonra tekrar yurt dışından dj’ler ve değişik performanslarla Mitte’nin şehrin nabzını tutacağını belirtiyor.

Turgay Yıldız, “İyi müzik ve yemek nerede varsa insanlar bulur ve gider” diyerek Bebek Lokal konusunda iddiasını sürdürerek sözlerini sonlandırıyor.

 

 Bebek / ISTANBUL

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.