Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - mekanlar

Bi Nevi Deli


 Etiler'de vegan mutfak; Bi Nevi Deli'lik

Bitki bazlı beslenme mutfağını, sağlıklı pişirme teknikleriyle birleştiren bir menü sunan Bi Nevi Deli, mutfaklarında hayvansal gıdaya yer vermiyor ve onlar olmadan da son derece yaratıcı, lezzetli ve doyurucu seçenekler sunuyor. Etiler'de misafirlerini ağırlayan Bi Nevi Deli'de yağ ilavesiz, şekersiz, glutensiz özel menüler müşterilerden tam not alıyor.

Bi Nevi Deli mekânı iki ortağın küçük bir işletme kurma hayali ile başlıyor. Belkıs Boyacıgiller'in aşçılık ve beslenme danışmanlığı üzerine aldığı diplomalar, Özge Şen'in finansal geçmişi Bi Nevi Deli'ye giden adımlar oluyor. İki arkadaşın kendileri için ve kendileri gibi beslenmeye merakı olanlar için başladıkları serüven, şimdilerde Etiler'de hayat bulan bu özel mekânda sürüyor.

Lokasyon itibariyle oldukça merkezi ve ulaşımı kolay

Mekânın sahipleri, dükkânı şöyle özetliyor: "Bi Nevi Deli'nin kendi yarattığı şarküteri ürünleri bulunuyor. Kültürlenmiş kaju peynirleri veya seitan sucuk gibi. Bunu vurgulamak için mutfağımıza Bi Nevi Deli dedik. Öte yandan steakhouselar ve kebapçıların arasında konumlandığımız vegan mutfağımızla yaptığımız iş Bi Nevi Deli'lik aslında.
Etiler'de bulunan Bi Nevi Deli, lokasyon itibariyle oldukça merkezi ve ulaşımı kolay. Metroya 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu sıradışı mekânın sahipleri; "Bu bölgeyi iyi bildiğimiz için müşteri profilimizi burada genişletebileceğimizi düşünerek tercih ettik. Ayrıca dükkânın enerjisi diye bir şey kesin var, dükkâna adımımızı attığımız anda kendimizi burada çok mutlu hayal ettik" diyor.

Bi Nevi Deli müşterilerinin çoğu vegan ya da vejeteryan değil. Bu mekânı tercih etme nedenleri de farklı beslenme biçimlerine göre hazırlanan menü seçenekleri. Yağ ilavesiz, şekersiz, glutensiz seçenekler müşterilerin bu mekâna gelmesi için yeterli bir neden. Menü ise günlük olarak değişiyor ve ürünler, içeriklerine bakılarak savundukları prensiplere göre seçiliyor. Örneğin içinde Palm Yağı olan bir malzeme kullanılmıyor.

Yepyeni proje "Bi Nevi Deli for Juico"

Mekânda öne çıkan özel lezzetler de tatlarıyla adından söz ettiriyor. Philly Cheezesteak'in içindeki "steak" aslında buğday gluteninden yapılan seitan. Bu sandviçi yediğinizde aşağı yukarı 30 gram protein yemiş oluyorsunuz. Bi Nevi Deli'de söz pastalara geldiğinde ise iddialı ürünler sıralanıyor ancak en sevilen pasta, çikolata kremalı kek. Kremasında mevsime göre pancar ya da tatlı patates kullanılan bu kekte hiç yağ bulunmuyor. Yurtdışında bulunan Açaí Bowl, Kimchi Sandwich ya da Philly Cheezesteak gibi tatlar da Bi Nevi Deli'nin menüsünde yer alan lezzet notalarından birkaçı.

Bi Nevi Deli, mekânında sunduğu özel lezzetlerle kalmıyor aynı zamanda eylül ayında başladığı yeni projelerin heyecanını da yaşıyor. "Bi Nevi Deli for Juico" markasıyla ürünlerinin bir kısmını Orjin ve Kanyon Juico satış noktalarında müşterilerle buluşturan bu özel mekânın ortakları Belkıs Boyacıgiller ve Özge Şen, üzerinde çalıştıkları yeni projeden de şu sözlerle bahsediyor: "Günlük yemek paketleri hazırlayacağız. Bunun bir diyet paketi olarak algılanmasını istemiyoruz. Besin değeri yüksek, işlenmiş içeriklerden uzak bir menü ile müşterilerimizi 'Bugün ne yemeliyim? derdinden kurtarmak amacındayız". Şubeleşme projesi olmayan Bi Nevi Deli, farklı satış noktalarında ürünlerini kullanarak büyümeyi hedefliyor.

 

 Etiler / ISTANBUL

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.