Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - mekanlar

Boğaza yepyeni bir soluk; Fahham Kuruçeşme

Yeme-içme sektörünün gözde semtlerinden Kuruçeşme yepyeni bir konsepte ev sahipliği yapıyor: Fahham. Boğaza yeni bir soluk getiren mekânı Mutfak Koordinatörü İsmail Güler ve İşletme Müdürü Ahmet Parlak’tan dinledik.

Kulağa farklı gelen bir tınısı var “Fahham”ın. İlk olarak isim hikâyesini sorduğumuz Ahmet Parlak, sözlerine başlıyor: “Fahham kelimesi Osmanlıca’da ‘kömürcü’ anlamına geliyor. Şuan bulunduğumuz bölgede eskiden kömürcüler varmış. Biz de  buna bir gönderme yapmak istedik. Modern tasarımlarımız, eşsiz dekorasyonumuz, zengin menümüz ve profesyonel hizmetimizle bir restorandan çok daha fazlası olduğumuza inanıyorum.”

Restoranın Mutfak Koordinatörü İsmail Güler menü hakkında şu ipuçlarını veriyor: “Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisi ile her kesimden misafire hitap eden yerimiz Fahham’ın konsepti ‘super casual’. Menümüzü hazırlarken özellikle Doğu ve Batı senteziyle bir harman yaratmakta özen gösterdik. Yemeklerimiz, içeceklerimiz ve nargilelerimiz kısacası burada sunduğumuz ürünlerin hepsi markamıza özel.”

“Kahvaltıyı bir sanat olarak görüyoruz”

Kahvaltıyı bir sanat olarak değerlendiren Fahham’ın, zengin serpme kahvaltısında yer alan peynir çeşitleri, yumurtaları, organik ev reçelleri, kıymalı ve peynirli börekleri ile unutulmaz bir kahvaltı şölenine davet ediyor. Bununla birlikte Güler, öne çıkan lezzetleri de bizimle paylaşıyor: “Menüde öne çıkan lezzetler arasında özellikle dry-aged etler; dijon hardallı patates ve çıtır soğanlar ile servis edilen kızartılmış somon balığı, steak, kebap, pizza, makarna ve ev yapımı hamburgerler yer alıyor.”
Formuna dikkat eden misafirler için “Fit Menü” ile zengin seçenekler sunulan Fahham’da yediğiniz salata, wrap ve tatlıların her birinin kalorilerini görebiliyorsunuz. Tatlıseverler ise pastane kısmında yer alan pasta ve tatlı sunumlarıyla hem gözlerini hem de damaklarını şenlendirebilirler.

Turkuaz ve bakırın birleşimiyle sıcak bir atmosfer

3 katı, 103 kişi kapasiteli iç mekanı ve 182 kapasiteli terasıyla  özel bir kaçamak sunan Fahham’ın dekorasyonu da ince ayrıntılarla oluşturulmuş. Turkuaz ile bakırın birleşimi, geometrik formlar ve minimalist çizgilerin hakimiyeti ortama bir sıcaklık veriyor. Parlak son olarak Fahham’ı şu sözlerle özetliyor: “Samimi ve enerjik atmosferimizle birinci hedefimiz, insanlara bütün günlerini geçirebilecekleri keyifli ve samimi bir ortam yaratmak. Gelin, hepbirlikte tadını çıkaralım.”

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.