Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - mekanlar

Robert’s Coffee’yi Türkiye’ye getiren İzzet Günaydın’dan yeni marka: O’Learys

Finlandiyalı kahve markası Robert’s Coffee ile Türkiye’ye kahve zinciri getiren ilk yatırımcılardan İzzet Günaydın, Türk yeme içmesine yepyeni bir marka ve konsept kazandırdı: O’Learys Sports Pub. Günaydın, O’Learys markasını ve Robert’s Coffee ile ilgili yeni projelerini FoodinLife okuyucularıyla paylaşıyor.

Finlandiya kökenli bir marka olan Robert’s Coffee’yi Türkiye’ye getiren İzzet Günaydın, İsveç’ten sıradışı bir konsept daha getirdi: O’Learys. 30 sene önce kurulmuş ve Boston ile Boston’un spor takımlarını tema olarak alan marka, renkleri ve konseptiyle Boston’a ve Boston’daki İrlanda taraftarına bir çeşit gönderme niteliği taşıyor. İsveç’te tamamen hayatın bir parçası haline gelmiş olan spor markası konsepti O’Learys Günaydın sayesinde 2 şube ile Türkiye’de varlık göstermeye başlamış. Dünyanın farklı bölgelerinde pek çok şubesiyle boy gösteren markanın Türkiye’deki ilk şubesi  Ataşehir’de yer alıyorken ikinci şube tam 1.600 m2’lik bir alanda Özdilekpark AVM’ye açılıyor.

“Türkiye’de bar algısı yanlış”

O’Learys insanlara aile ve çocuklarıyla gidebilecekleri bir bar ortamını sunuyor. Günaydın, Türkiye’de bar algısının yanlış anlaşıldığını vurgulayarak sözlerine başlıyor: “Türkiye’de maalesef bar algısında sıkıntılar mevcut. Biz O’Learys ile bu sıkıntılı algıyı kırmaya geldik. Güzel müziklerin, lezzetli yemeklerin adresi olan O’Learys, dünyadaki 140 şubesinin hepsinde aynı konsept müzik ile misafirlerin karşısına çıkıyor.”

Yeme-içme, aktiviteyle birleşiyor

Yemekleri kadar ses ve görüntü sistemleriyle de iddialı olan O’Learys Pub, farklı maçları farklı ekranlarda aynı anda yayınlıyor. Günaydın, Türkiye’de bir ilk olan bu konsepti şu sözlerle anlatıyor: “Bizim amacımız yemek yeme aktivitesini eğlenceli hale getirmek. İyi yemek, iyi içki, iyi atmosfer ve çeşitli aktiviteler O’Learys’i özetleyen ifadeler. Bir restoranın içinde langırt, dart ile birlikte gerçek bir minigolf sahamız da var.”

Yeme, içme ve sosyal faaliyetleri birleştiren bir konsept olma özelliği taşıyan O’Learys’te insanlar saatlerce vakit geçirebiliyor. İsveç’ten gelen yerel lezzeler ile birlikte Türk insanının damak tadına da uyacak yemeklerden oluşan bir menü hazırladıklarını dile getiren Günaydın; “Türk insanı hem sporu hem de yemeği çok sever. Yemek yerken birşeyler izlemeyi daha da çok sever. Bizim konseptimiz bu bağlamda Türk insanına çok uyuyor.”
60 şube ile Türkiye’nin en büyüklerinden Robert’s Coffee

Türkiye’de yaklaşık 60 şube ile en büyük kahve zincirlerinden Robert’s Coffee, İzzet Günaydın’ın farklı yatırımları arasında yer alıyor. Dünyada toplam 400 şubeyle varlık gösteren Robert’s aynı zamanda bir kahve üreticisi görevi de görüyor. Günaydın, Türkiye’nin ülkeler arasında en çok Robert’s Coffee şubesine sahip olduğunu ifade ederken kahvelerin özelliğini de şöyle anlatıyor: “Biz müşterilerimize gurme kahve sunuyoruz. Farklı yörelerin kahvelerini karıştırıyor ve kavurarak misafirlerimize sunuyoruz. Sadece kahvelerimizle değil, özel reçeteli çaylarımızla da misafirlerimize hitap etmeyi başarıyoruz.“

“Yeni projelere ve yatırımlara devam edeceğiz”

Bütün markaları için Ar-Ge çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Günaydın, O’Learys’i büyütmeyi ve şubelerini arttırmayı planladıklarını ifade ederken Robert’s Coffee için hem müze hem kahveci hem de kavurma tesisini biraraya getiren bir konsept yaratma düşüncesinde olduklarını da bizimle paylaşıyor.

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.