Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - mekanlar

Buz gibi lezzetleri ve kaliteli ambiyansıyla Living Karma Cafe& Juice

Living Karma Cafe& Juice, Zekeriyaköy’de sağlıklı kahvaltıları, lezzetli içecekleri ve Bali ruhunu yaşatan dekorasyonuyla misafirlerini bekliyor. Mekânın Kurucu Ortağı Yakup Çelik, mobilyaları ve içecekleri yarattıkları sıradışı konseptlerini Foodinlife okuyucuları için anlattı.

Living Karma Cafe& Juice Mayıs ayı sonunda Zekeriyaköy’de açılmış. Esasen bir mobilya mağazası olan Living Karma’nın içinde kafe konseptiyle yaratılan Living Karma Cafe& Juice, özellikle bu mevsimlerde soğuk ve ferah içeceklere, smoothie’lere ve sağlıklı lezzetlere olan talep sayesinde büyük ilgi görmeyi başarmış.

Mekânın kurucu ortaklarından Yakup Çelik, Living Karma Cafe& Juice’un konseptini anlatarak başlıyor sözlerine: “Avrupa’da çok yaygın olarak karşımıza çıkan ve özellikle sağlıklı meyve, sebze, tahıl gibi ürünlerle hazırlanan kahvaltılar çok ilgimizi çekiyordu. Bu nedenle biz de denemek istedik. Misafirlerimiz bir yandan doğal ve sağlıklı lezzetlerin tadına bakarken bir yandan da kendilerine özel yaşam alanları için her yerde rastlayamayacakları orijinallikte mobilya ve aksesuarlarla keyifli bir alışveriş şansına sahip oluyorlar.”

Showroom olarak kullanılan Living Karma mağazasında farklı bir konsept yaratılarak Living Karma Cafe& Juice  hayata geçirilmiş. Mekanın tamamı Bali’den ithal edilen mobilyalar ile dekore edilmiş. Böylece ziyaretçiler beğendikleri bir mobilyayı satın alma şansı da buluyorlar.

Özel reçeteli juice ve smoothie’lerLiving Karma Kafe, haftanın 7 günü doğal malzemelerle sunulan kahvaltı spesiyalleri, taze meyve ve sebzelerle anında hazırlanan buz gibi juice ve smoothie'leri, hafifliği ve lezzeti bir arada sunan salataları, çeşitli soslarla zenginleştirilmiş sandviçleri ve özel seçim kahveleri ile  özenli bir menüye sahip. Çelik, özellikle kahvaltı menüsündeki ürünlerde, juice ve smoothie’lerde özel reçeteler kullandıklarını ve imza lezzetler yarattıklarını ifade ediyorlar.

Konseptimiz ve ürünlerimiz lokasyona uygun

Living Karma’nın lokasyonuyla ilgili şu ipuçlarını veriyor bize Çelik: “Living Karma markamızın showroomu 1 yılı aşkın süredir Zekeriyaköy’de konumlanıyor. Özellikle bahçe, havuz gibi bölümlerin bulunması outdoor ürünlerimizin teşhiri açısından önemliydi. Bu bölgenin yükselen bir trend olması konseptimizin bölgedeki yaşam alanlarına hitap etmesi seçimimizdeki önemli faktörler arasındaydı. Burası hem kafemiz hem de showroom’umuz için çok uygun. Misafirlerimiz de burada çok huzurlu ve kaliteli zaman geçirdiklerini ifade ediyorlar.”

Living Karma Cafe & Juice’un müşteri kitlesini ağırlıklı olarak bölge sakinleri ile rahat ve güvenli mekân arayışında olan çocuklu aileler oluşturuyor. Çelik son olarak yeni projeleri arasında bir şube açma planları olmadığını da açıklayarak sözlerini noktalıyor.

 

 Sarıyer / ISTANBUL

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.