Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - makale / Eklenme Tarihi: 09.02.2012

Mutfağın Oscarları

PMYD Yönetim Kurulu Başkanı - Executive Chef Limak Limra Hotel –Food EDITOR Ali Rıza DÖLKELEŞ
10 – 11 Mart 2012 tarihleri arasında Türkiye’de Gastronomi adına bir ilk olacak, Mutfağın Oscar’ları! III. Türkiye Star Chef Yarışması Antalya Cam Piramitte gerçeklecek. İki gün boyunca sürecek olan yarışmada toplamda altı kategoride yapılan yarışma enlerinin yer alacağı ve Gastronominin Oscar’larını bulacağı bir organizasyon olacak.
Türkiye’nin En iyi 14 Beş yıldızlı Oteli
Türkiye’nin En iyi14 Junior Chefi
Türkiye’nin En iyi 14 Aşçılık Lisesi
Türkiye’nin En iyi 14 Aşçılık Üniversitesi
Türkiye’nin En iyi 14 Dekoratör Chefi
Türkiye’nin En iyi 14 Bir Chef Bir Engelli Chefi
Bu kategorilerde iki gün boyunca dolu dolu bir organizasyon olup finali Oscar törenlerini aratmayacak şekilde seçkin konukların eşliğinde yaklaşık 400 konuğun katılacağı bir gala yemeği ile finalistler ödüllerini alacak.
Bu organizasyon Star Chef ‘’ MUTFAĞIN OSCAR’’ları olup bu sanata gönül verenlerin yanında olanların en iyilerin Türk Mutfağımızın ve Cheflerimizin Tanıtımında olacak olan en iyi bir ürün olacak. Geçen yılda juri olaraktan katılmış olduğum mutfağın Oscar’larına aynı heyecan ve içtenlik ile bu yılda katılacağım.
Düzenlenen bu organizasyon ile Türk Turizmi adına, Türk Mutfağı adına, Türk Mutfak Şefleri adına ihtiyaç olacağı gibi Antalya bölgesine Altın Portakal Film Festivalinden sonra ikinci bir ürün olacak. Bunun sonrasında Antalya’da yapılacak Turizm çalışanlarının dâhil olduğu Olimpiyat yarışmaları yapılacak. Bu o organizasyonu bunun bir provası gibi görebiliriz.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.