Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - makale / Eklenme Tarihi: 10.11.2011

Ünlülerin yemekleriyle lezzetli bir davet

Bülent Cankurt
Sedef İybar, cemiyet ve sanat hayatından 40 ünlünün zeytinyağlı yemek tariflerini bir kitapta topladı. Sosyal sorumluluk yönü de olan kitabın tanıtım davetinde, ünlüler bol bol yemek yiyip lezzetli sohbetler etti.
Çıkardığı kitaplar ve yaptığı televizyon programlarıyla artık yemek konusunda bir marka haline gelen Sedef İybar, çok güzel bir projeye imza atmış.
İybar, Yudum Gıda ile birlikte hazırladığı 'Yudum Yudum Lezzet' adlı kitapta; 40 ünlü ismin zeytinyağlı yemek tariflerini bir araya getirmiş.
Geliri Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na bağışlanacağı için; cemiyet ve sanat hayatından birçok isim, gerek kayınvalidesinden veya anneannesinden öğrendiği gerekse kendi yorumladığı zeytinyağlı yemeklerle kitaba destek vermiş. İybar, ünlülerin tariflerini tek tek deneyip fotoğraflarını çektirmiş ve kitap haline getirmiş.

BİRBİRLERİNİ ÖVDÜLER
Sedef İybar ile Yudum Gıda Genel Müdürü Emin Birsel'in ev sahipliğinde verilen bir davetle kitabın tanıtımı yapıldı. Kitapta tarifleri bulunanlarla birlikte birçok ünlü isim bu davette buluştu. Sedef İybar, ünlülerin tariflerinden yaptığı yemekleri davetlilere ikram etti. Sürekli diyette olan cemiyet hayatının ünlüleri, yemeklerin hepsi zeytinyağlı olduğu için bol bol yedi. Bu arada birbirlerinin yemeklerine övgüler de yağdırdılar.
Birbirinden ilginç zeytinyağlı yemekleri yiyip, lezzetli sohbetler eden davetliler; Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na destek olmanın verdiği gönül rahatlığıyla davetten ayrıldı.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.