Anasayfa » Haber » İstanbul Marriott Asia iki başarılı ismi bünyesine kattı

İstanbul Marriott Asia iki başarılı ismi bünyesine kattı

İstanbul Marriott Asia, şehir otelciliğinin İstanbul’daki en uğrak noktalarından biri oluyor. Yeni sezonda farklılık yaratmaya hazırlanan marka, iki başarılı ismi bünyesine dahil etti. 

Hizmeti ve kalite standardıyla şehir otelciliğinde akla ilk gelen isimlerden oluyor Marriott Asia İstanbul. Başarılı ekibi ve lezzetleriyle gelenlere keyifli zamanlar yaşatan otel, yeni sezona da iddialı bir giriş yapıyor.

“Marriott, bünyesinde dünya markalarını bulunduruyor”

Yaklaşık üç ay önce göreve başlayan Engin Arslan, turizm otelcilik okulunu bitirdikten sonra kariyerine 1991 yılında Swissotel The Bosphorus, İstanbul’da başlıyor. Sonrasında Türkiye’nin en seçkin otellerinde deneyim kazanan başarılı isim, Intercontinental, Çırağan Palace, Cratos gibi ünlü markalarda üst düzey görevlerde yer alıyor. İstanbul Marriott Asia’yı seçmesinde Marriott’un dünyadaki marka değerinin artmasının etkisi olduğunu dile getirerek, “Marriott, bünyesinde Ritz Carlton, Le Meridien, Bulgari, St. Regis gibi dünya markalarını bulunduruyor” ifadelerine yer veriyor. 

“Lezzetlerimizi Türk damak tadına entegre edeceğiz” 

İstanbul Marriott Asia’nın bünyesine kattığı bir diğer isim ise Executive Chef Muhammet Hancabay oluyor. Başarılı şef mesleğe Çırağan Palace’da başlıyor. Sonrasında; Londra Four Seasons, Dubai Grand Hyatt, Four Seasons Bosphorus gibi otellerde deneyim kazanıyor. Kısa süre önce ise İstanbul Marriott Asia’da mutfağın başına geçiyor. Yeni sezonda konseptlerinin Akdeniz mutfağı olacağını ifade eden şef, “Bu lezzetlerimizi Türk damak tadına entegre edeceğiz. Yurt dışından gelen misafir de Türk yemeklerini tatmak istiyor. Böylelikle zengin mutfağımızı yabancı misafirlerimize tanıtmış olacağız” diyor. 

“Her ay farklı bir lezzeti ön plana çıkarıyoruz” 

İstanbul Marriott Asia, Orange Restaurant’ta misafirlerini ağırlıyor. Akdeniz mutfağının yanı sıra lokal lezzetlere de yer veren restoran aynı zamanda banketlere de ev sahipliği yapıyor. Her ay farklı bir lokal lezzeti ön plana çıkardıklarını ifade eden Arslan, “Muhammet şefle beraber yeni menü hazırlıklarına başladık. Yeni yıla yeni menü ile gireceğiz. Her ay farklı bir lezzeti ön plana çıkarıyoruz. Kasım ayında ise bu lezzetimiz Kayseri tepsi mantı olacak” ifadelerini kullanıyor. 

“Şeflerin protein, kalsiyum oranlarına dikkat etmesi gerekiyor” 

“Endüstrileşme arttıkça doğallıktan uzaklaşılıyor ve insanlar doğallığı arıyor” diyen Muhammet Hancabay ise sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sağlıklı beslenme artık ön planda. Katkı maddesi olan ürünleri insanlar tercih etmiyor. Öte yandan şeflerin; protein, kalsiyum, sodyum oranına dikkat etmesi gerekiyor. Biz de Marriott standartlarına bağlı kalarak menümüzü bu hassasiyet üzerinde şekillendireceğiz ve bir farkındalık yaratacağız.” 

“Banket menülerini revize edeceğiz” 

“Daha bilinir ve güvenilir markaları kullanmayı tercih ediyoruz” diyen Engin Arslan ise cümlelerini şöyle devam ettiriyor: “Muhammet şefle yapmak istediğimiz, menüyü revize ederek lezzet kalitesini artırmak. Bu konuda çok iddialıyız, buna paralel olarak banket menülerini de revize edeceğiz. Öte yandan çok zengin bir kültüre sahibiz. Gastronomide kendi değerlerimize sahip çıkmamız lazım.” 

“Aşçılık son zamanlarda çok tercih ediliyor” 

“Gastronomi okullarında nicelik değil nitelik önemli” diyen Muhammet Hancabay ise sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Aşçılık son zamanlarda çok tercih ediliyor. İnsanlar kendi mesleklerini bırakıp, kısa dönem eğitim alıp, şef oluyorlar. Ama insanlar hobiyi işe dönüştürmemeliler. Eskiden insanlar 5-10 sene aynı pozisyonda kalıyorlardı ama şimdi okulu bitiriyorlar üçüncü senede şef olmak istiyorlar. İnsanlarda inanılmaz bir sabırsızlık var.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Mezzaluna yenilenen menüsü ile mevsime özel lezzetler sunuyor

İtalyan mutfağının en özel örneklerini misafirleri ile buluşturan Mezzaluna, mevsimin en taze ürünlerini kullanarak menüsüne yeni ...

Sektör Yetenek Avında yarışması için geri sayım başladı

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Mili Eğitim Bakanlığı ve Metro Türkiye bünyesinde yer alan Gastronometro işbirliğiyle ...

“Türkiye, catering sektöründe Avrupa ortalamasının çok üzerinde yer alıyor”

Türkiye’de catering sektörü, istihdam ve iş hacmi anlamında büyük bir öneme sahip. Dünyada olduğu gibi ...

Şehir otelciliğinin başkentteki temsilcisi: Radisson Blu Hotel Ankara

Radisson Blu Hotel Ankara, 2004 yılında Ankara’nın en merkezi yerinde kapılarını açıyor. Otel, 10 kişiden 70 ...

Dünyanın en iyi otelleri belli oldu: Türkiye’den 9 otel listeye girdi

ABD merkezli iş dünyası ve ekonomi dergisi olan Forbes, dünyanın en iyi otellerini belirlediği araştırma ...