Neolokal 5 yaşında!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 06.11.2019 11:07:44

Neolokal 5 yaşında!

Neolokal, beşinci doğum gününü 5 Kasım Salı akşamı düzenlediği iki yemekle kutladı. Neolokal’in beşinci yıl özel menüsünü, üç farklı kıtadan gelen şef dostları Maksut Aşkar ile birlikte hazırladı. Brezilya’dan Manu Buffara, Güney Afrika’dan Margot Janse ve Hong Kong’dan May Chow’un hazırladıkları lezzetlere Apartıman’ın şefi Burçak Kazdal da tatlılarıyla eşlik etti.

Her sene açılış yıldönümünde Maksut Aşkar’ın yerli ve yabancı şef dostlarını ağırlayan Neolokal, bu yılki kutlamada, dünyaca ünlü şefler Margot Janse, Manu Buffara ve May Chow ile Maksut Aşkar‘ın farklı kıtaların lezzetlerini kendilerine has gastronomik perspektifleriyle bir araya getirdikleri bir menü ikram edildi. Şefler, Baobab Labne, Afrika Dashi, Tacupi, kurutulmuş karides yumurtası, gibi değişik lezzetlerin yer aldığı bir menüyle, Neolokal misafirleri gastronomik bir yolculuğa çıkardı.Gastronomi Öğrencileri Usta Şeflerle Buluştu
Neolokal beşinci yılında ayrıca, gastronomi dünyasına ilham verecek bir buluşmaya da ev sahipliği yaptı. Üniversitelerin gastoromi bölümlerinde eğitim gören on iki şef adayı, Neolokal’de düzenlenen öğle yemeğinde dünyaca ünlü üç şefle bir araya geldi ve Neolokal’in beşinci yıl yemeği için hazırlanan menünün tadımını şeflerle birlikte yaptılar. Neolokal’de verilen öğle yemeğinde. Bahçeşehir, Okan, Özyeğin ve Yeditepe üniversitelerinin gastronomi bölümlerinin en iyi ilk üç öğrencisi ağırlandı. Genç şef adayları; usta şeflerin kendilerine özgü lezzet ve tariflerle oluşturdukları tabakların tadımını yaparken yemeklerin hazırlık aşamasını da izleme şansı buldu. Yemeğin ardından öğrenciler şeflerle sohbet imkanı yakaladı.


Bu yıl dünyanın en prestijli gastronomi listesi World 50 Best’e giren Neolokal’in, Anadolu mutfağının zenginliğini dünyaya yaymak amacıyla düzenlediği misafir yabancı şef etkinlikleri, üç yıldır Neolokal konuklarıyla buluşuyor.Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.