Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak: “Jumbo Horeca markamız ile önemli bir pazar payına sahibiz”
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 31.10.2019 10:07:07

Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak: “Jumbo Horeca markamız ile önemli bir pazar payına sahibiz”

Jumbo, 1947 yılında İstanbul Çemberlitaş’ta küçük bir atölyede hayata geçirildi. 1950’li yıllarda, Bayrampaşa’daki fabrikasına taşınarak sanayi tesisi haline geldi ve 1960’lı yıllarda markalaşma sürecini tamamladı. Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak, “Kurulduğumuz günden beri tasarıma, kaliteye ve teknolojik gelişime daima büyük önem veren bir marka olduk” diyor.

Jumbo’nun odağında, tüketicinin uzun yıllar severek kullanabileceği kaliteli ve zamansız tasarımlara imza atmak yer alıyor. Markanın ana söylemi olan “Zamansız Tasarımlar”, Jumbo’nun modası asla geçmeyen ve daima yeni kalan tasarım çizgisini ifade ediyor. Türkiye’de ilk paslanmaz çatal, paslanmaz kaşık, kırılmayan bıçak ve modern koleksiyon üretimi gibi ilkleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Sami Hotak, “Jumbo 1966 yılında Avrupa’da düzenlenen Uluslararası Plovdiv Fuarı’nda endüstriyel tasarım alanında kazandığı altın madalya ile bu alanda dünya çapında ödüllendirilen ilk Türk markası oldu. Türkiye pazarında konusunda en çok tasarım tesciline ve müracaatına sahip olan marka olma özelliğini taşıyoruz” açıklamalarında bulunuyor. 

“Geniş bir ürün gamı ile tüketicinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz”

Jumbo, lezzetli ve sağlıklı bir yemek hazırlamanın ipucu olan doğru ve kaliteli ürün ihtiyacına; en kaliteli malzemeler ile üretilmiş ürünleri ile cevap veren bir marka. Zamansız ürün tasarımları ile, yemeğin sunumuna sanatsal bir boyut katarak fark yaratmak isteyen tüketicilere ulaşmayı hedefliyor. “Jumbo; sofra, mutfak ve aksesuar gruplarını kapsayan geniş bir ürün gamına sahip” diyen Hotak sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sofra kategorisinde yemek ve kahvaltı takımları, çatal bıçak takımı ve sofra aksesuarları, yiyecek ve içecek ikram ürünleri, mutfak grubunda pişirme grubu ve servis gereçleri ve ev aksesuarı kategorisinde evi güzelleştiren ince detayları kapsayan geniş bir ürün gamı ile tüketicinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Jumbo Horeca markamız ile; otel restoran ve catering firmalarının ihtiyaçlarına özel üretilen ürünlerimiz ile hizmet veriyoruz. Türkiye’de ve dünyada birçok lüks otel ve restoranın tercihi olmak bize gurur veriyor.”

“Tasarım alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz”

Jumbo, sofra, mutfak ve aksesuar gruplarını kapsayan geniş bir ürün gamıyla tüketicinin tüm ihtiyaçlarına cevap ve otel restoran ve catering firmalarının ihtiyaçlarına özel üretilen ürünleri ile hizmet veriyor. Başarılı yönetici Jumbo olarak daima yeni kalmaya ve sektörde trendin öncüsü olmaya büyük önem verdiklerini dile getirerek, “Gelecek yılların moda trendlerini öngören şirketlerin raporlarını inceliyor ve ürün koleksiyonlarımızı bu raporlar ışığında hazırlıyoruz. Aynı zamanda tasarım alanındaki gelişmeleri ve geleceğin trendini yakından takip ediyor, yurtdışında düzenlenen fuarlara katılarak yerinde gözlemliyoruz. Öte yandan tüketicinin uzun yıllar severek kullanabileceği kaliteli ve zamansız tasarımları geliştirdiğimiz AR-GE departmanımızda, Türkiye’de alanında fark yaratan Türk ve yabancı ürün ve desen tasarımcıları ile birlikte çalışıyoruz” diyor.

“2020 yılı içerisinde tüketiciyle yeni lokasyonlarda buluşmayı hedefliyoruz”

Jumbo’nun Türkiye genelinde 44 mağazamız bulunuyor. 2019 yılında şu ana kadar 4 yeni mağaza açan marka, yıl sonuna dek 4 mağaza daha açarak yeni lokasyonlarda tüketiciyle buluşmayı hedefliyor. Yurt dışında yaklaşık 50 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirten Sami Hotak, “Otel ve restoran sektöründe Jumbo Horeca markamız ile önemli bir pazar payına sahibiz. En yeni projelerimiz arasında Doubletree by Hilton Adana, Montenegro Portonovi Luxury Resort, Rixos Saadiyat Island Abu Dhabi, Hatay Museum Hotel, Mogan Hotel Bakü yer alıyor. 2019 yılında perakende, HoReCa, toptan, e-ticaret, ve ihracat kanallarında toplamda %60 büyüme gerçekleştirdik. 2020 yılı içerisinde 8 mağaza daha açarak tüketiciyle yeni lokasyonlarda buluşmayı hedefliyoruz.”

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.