Dünyanın en iyi çikolata şefleri V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na geliyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 21.10.2019 13:38:44

Dünyanın en iyi çikolata şefleri V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na geliyor

Türk ve dünya gastronomisi arasında köprü kuran V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı 30 Kasım’da, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü şeflerin katılacağı “V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı” hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Dünyaca ünlü yıldız şeflerin katılacağı Gastromasa’da dünyanın önde gelen çikolatacıları da yerini alacak. 2013 ve 2014 yıllarında Asya’nın En İyi Pasta Şefi seçilen Singapurlu şef Janice Wong, dünya çikolatacılığının yaratıcı ismi Fransız şef Patrick Roger ve dünyanın en ünlü çikolata şeflerinden Pierre Marcolini konferansta yerini alacak.
 
Asya’nın en iyi pasta şefi: Janice Wong
2013 ve 2014 yıllarında Asya’nın En İyi Pasta Şefi seçilen Singapurlu şef Janice Wong V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na geliyor. Singapur’da yer alan 2 am:dessertbar’ın baş yatırımcısı Janice Wong pastry mutfağını ABD’nin en önemli şefleri Thomas Keller ve Grant Achatz, İspanyol çikolata ustası Oriol Balaguer ve Fransa’nın dünyaca ünlü pasta şefi Pierre Herme gibi isimlerle çalışıyor.

Dünya çikolatacılığının yaratıcı ismi: Fransız şef Patrick Roger
Dünya çikolatacılığının yaratıcı ismi Fransız şef Patrick Roger, V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na geliyor. Kendi ismini verdiği dünyanın en büyük çikolata markalarından “Patrick Roger” ile, Paris’te çikolataya yeni bir soluk getiren Roger, şaşırtıcı olduğu kadar lezzetli çikolata serisi ile çikolata heykeltıraşçılığına adını altın harflerle yazdırıyor.

Dünyanın en ünlü çikolata şeflerinden: Pierre Marcolini
1995 yılında dünya pastacılık şampiyonluğunu kariyerine ekleyen Belçikalı çikolatacı bugün dünya çapında kendi adını taşıyan 30’dan fazla mağazaya sahip. “Estetik tatmak kadar iyidir” diyen ve 30 Kasım’da V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yerini alacak olan Marcolini’nin ilham veren hikayesini kaçırmayın.

Biletler Biletix’te

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.