Birçok yatırımını satışa çıkaran Ferit Şahenk, Avrupa’da restoranla büyüyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 21.10.2019 12:59:44

Birçok yatırımını satışa çıkaran Ferit Şahenk, Avrupa’da restoranla büyüyor

Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İsviçre, İspanya gibi ülkelerdeki çoğu otel bir çok yatırımını satan Ferit Şahenk, yeme-içme alanında ise büyümesini sürdürüyor. Şahenk’in bu alanda son durağı ise Paris oldu.

Doğuş Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, son bir yıl içerisinde bazı şirketlerini gözden çıkarmış ve satmaya başlamıştı. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İsviçre, İspanya gibi ülkelerdeki çoğu otel bir çok yatırımını satan Ferit Şahenk, yeme-içme alanında ise büyümesini sürdürüyor. Şahenk’in bu alanda son durağı ise Paris oldu. Şahenk 2014’te ortak olduğu restoran zinciri Coya için ilk iş olarak şirket kurdu. Coya Paris SAS adıyla kurulan şirketin ardından şimdi de restoran sessiz sedasız hizmete girdi.

Tarihi binada 120 kişi ağırlıyor
Finansgundem.com’dan Cömert Yıldız’ın haberine göre; Londra’nın yanı sıra Monte Carlo, Dubai ve Abu Dabi’de de şubesi bulunan Coya, Peru mutfağı sunan bir marka. Hintli şef Sanjay Dwivedi’nin yönettiği Coya Paris, 7’nci Bölge’deki Rue de Grenelle caddesinde 7.500 metrekarelik eski bir yapıda geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Bar ve açık hava terası bulunan iki katlı restoranda aynı anda 120 kişiyi ağırlayabilmektedir.
Birden ağırlayabiliyor.

Monako Prensi’yle birlikte açmıştı
Ferit Şahenk, Londra’nın en popüler yerleşim yeri Mayfair’de hizmet veren ve şehrin en trend mekanlarından olan Coya’nın şubesini Monako Prensliği şirketi Monte Carlo Le Societe des Bains de Mer (SBM) ile ortaklık yaparak açmıştı.


www.finansgundem.com 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.