Dünya gastronomi sektörünün liderlerinden Host Milano start verdi: Türkiye’den 71 firma fuarda yerini aldı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 18.10.2019 17:09:33

Dünya gastronomi sektörünün liderlerinden Host Milano start verdi: Türkiye’den 71 firma fuarda yerini aldı

Dünya gastronomi sektörünün lider fuarlarından biri olan Host Milano Fuarı bugün start verdi. 18-22 Ekim tarihleri arasında Milano’da düzenlenen fuarda sektörün önde gelen firmaları yerini aldı. Host Milano’ya Türkiye’den 71 firma katılım gösterdi.

Sektörün Avrupa’daki en büyük fuarı olan Host Milano Fuarı’na bu yıl da Türk firmaları damgasını vuruyor. Ev sahibi İtalya dışından ikinci büyük katılımın Türkiye’den olduğu fuarda, 48’i TUSİD üyesi olmak üzere toplamda 71 Türk firması ürünleriyle Host Milano’da yine öne çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından birçok firmaya ev sahipliği yapan Host Milano’da Türkiye, fuara en çok katılım sağlayan 7’nci ülke oldu.

Endüstriyel mutfak, otel ekipmanları ve sunum ürünleri deyince dünyada akla ilk gelen fuar olan Host Milano Fuarı, dünyanın her köşesindeki sektör firmaları için büyük önem taşıyor. En son trendlerin ve en yeni teknolojilerin sergilendiği, iki yılda bir gerçekleşen fuar, bu yıl 18-22 Ekim tarihleri arasında yine İtalya’nın Milano kentindeki Fiera Milano fuar alanında gerçekleşiyor. Beş gün sürecek olan etkinliğe 2000’den fazla katılımcı ve 190 bine yakın ziyaretçi katılıyor. Böylece Milano, HoReCa sektöründeki son yeniliklere, trendlere ve iş olanaklarına yine ev sahipliği yapıyor.

Katılımcıların yanı sıra Türkiye’den gidecek olan yoğun ziyaretçi kitlesi, sektörün bu en önemli buluşmasında tüm gözleri yine Türkiye’ye çeviriyor. HoReCa sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren Host Milano, benzersiz şampiyonluklar, büyük ödüller, yemek pişirme programları, ve atölye çalışmalarıyla 500’de fazla etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.