Şef Carolina Bazán, Latin Amerika’nın En İyi Kadın Şefi seçildi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 04.09.2019 11:50:55

Şef Carolina Bazán, Latin Amerika’nın En İyi Kadın Şefi seçildi

Şilili şef Carolina Bazán, 10 Ekim 2019 Perşembe günü Arjantin Buenos Aires’te düzenlenecek olan S.Pellegrino ve Acqua Panna’nın sponsor olduğu Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı 2019 ödül töreninin öncesinde Latin Amerika’nın En İyi Kadın Şefi seçildi.

Carolina Bazán ve ortağı Rosario Onetto’nun Ambrosía ve Ambrosía Bistro adında iki tane restoranı var. Modern aile restoranı olarak adlandırılan Ambrosía’yı 2014 yılında açtı ve restoran “The One to Watch” ödülünü aldı. Diğer restoranı Ambrosia Bistro da daha “şehirli” bir restoran olarak biliniyor. Carolina Bazán konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Latin Amerika’nın En İyi Kadın Şefi olarak adlandırılmak, yalnızca restoranlarımda başardıklarımdan değil, kişisel ve çalışma hayatımı boyunca aşılamaya çalıştığım her şeyin denemeye değer olduğunu gösterdi ve bu benim için bir onur. Bunun için gerçekten çok çalıştım, fakat ailem olmadan başaramazdım. Hayatımın her alanında önceliğim onlar.”

Latin Amerika’nın En İyi Kadın Aşçı Ödülü’nün önceki kazananları arasında Central’dan Pía León, 2018’de Peru’daki Kjolle; 2017’de Kolombiya’da bulunan Leo’dan Leonor Espinosa; 2016 yılında Bolivya’daki Güstu’dan Kamilla Seidler; 2015 yılında Brezilyalı şef Roberta Sudbrack; 2014 yılında Meksika’da Rosetta’dan Elena Reygadas; ve Brezilya’da Maní’den 2013 yılında Helena Rizzo var.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.