7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali 1-2-3 Kasım’da gerçekleşecek
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 03.09.2019 11:11:17

7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali 1-2-3 Kasım’da gerçekleşecek

Bu yıl 1-2-3 Kasım 2019 tarihlerinde yedincisi gerçekleştirilecek olan Mersin Narenciye Festivali bu yıl 1-2-3 Kasım tarihleri arasında Mersin’de gerçekleşecek.

Mersin ekonomisi açısından tarım sektörü yarattığı katma değer ve istihdam ile ön planda yer alıyor. Türkiye’nin narenciye üretiminin yüzde 25’ini ve ihracatının yüzde 37’sini gerçekleştriren Mersin’de tüm ihracat gelirinin yüzde 20’si yine narenciyeden geliyor. Dolayısıyla, Narenciye Festivali’nin amacı büyük önem arz eden narenciyeyi gündeme taşımak ve “Mersin Narenciyenin Başkentidir” algısını daha da güçlendirmek.Mersin Narenciye Festivali meyve ile süsleme yapma konusunda ülkemizin ilk ve en büyük festivalidir. Ayrıca, on bin saati aşan işgücünün harcandığı ve 500 bin adet narenciyenin süsleme aracı olarak kullanıldığı Türkiye’nin tek festivalidir.
2018 yılında gerçekleşen festivale üç yüz bin ziyaretçi geldi. Sadece narenciye ürünleri kullanılarak yapılan süslemeler ve mobil figürler, yerli ve yabancı gösteri grupları, açılan stantlar ve yapılan ikramlar, mağazalar ve esnaf tarafından düzenlenen festivale özgü indirim haftası, narenciye temalı defile, ödüllü yarışmalar, narenciye lezzetleri ile hazırlanan Gastro-Show gibi etkinlikleryoğun ilgi gördü.
 

 
Türkiye’nin önde gelen narenciye bölgesi ve Akdeniz’in İncisi olan Mersin 1-2-3 Kasım tarihlerinde sarı, turuncu ve yeşilin tüm tonlarına ev sahipliği yapacak görsel bir şölen sunması için hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şehrin festivale olan katkısı ve yediden yetmişe tüm Mersin’lilerin önceki yıllarda olduğu gibi Narenciye Festivalini sahiplenmesi çok önemli.


 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.