TFI TAB Gıda Yatırımları, Burger King ve Usta Dönerci markaları ile Üsküp’te
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 07.08.2019 17:53:27

TFI TAB Gıda Yatırımları, Burger King ve Usta Dönerci markaları ile Üsküp’te

Türkiye’de, bin 100’den fazla restoranı bulunan TFI TAB Gıda Yatırımları, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te, Burger King ve Usta Dönerci markalarını hayata geçirdi.

Makedonya Meydanı’ndaki restoranlarında düzenlenen açılış törenine TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Üyesi ve TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, ülkedeki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile restoran çalışanları ve davetliler katıldı.

Dikici, burada yaptığı konuşmada, TFI TAB Gıda Yatırımları olarak hızlı servis restoran işletmeciliğinde 25 yıldır faaliyet gösterdiklerini söyledi. Sektörde oldukça değerli ve ciddi bir tecrübeye sahip olduklarını belirten Dikici, TFI TAB Gıda Yatırımları olarak bünyelerinde Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s gibi önemli dört global marka, ile Usta Dönerci, Döner Stop ve Usta Pideci olmak üzere üç ulusal markalarının olduğunu kaydetti.


"Tüm gıda tedarikini kendi fabrikalarımızdan sağlıyoruz"
Farklı dinamik ve kültürlere sahip ülkelerde başarılı bir şekilde faaliyet göstermelerinin ve hızlı bir büyüme gerçekleştirebilmelerinin asıl sebebinin güçlü bir ekosistem olduğunu vurgulayan Dikici, şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye’deki restoranlarımızda servis ettiğimiz ekmek, patates, et başta olmak üzere tüm gıda tedarikini kendi fabrikalarımızdan sağlıyoruz. Misafirlerimize servis için ulaştığımız noktalara, restoranlarımıza bu ürünleri kendi lojistik operasyonumuzla ulaştırıyoruz. Bu bize hem operasyonel anlamda verimlilik hem de ekonomik olarak güven sağlıyor ve önemli avantajlar sunuyor. Bu sadece kendi restoranlarımız için, şirket olarak işlettiğimiz restoranlar için değil, aynı zamanda bize güvenip yatırım yapan değerli franchiselarımız için de çok önemli avantaj." TAB Gıda Yatırımları olarak iş modeli ve sahip oldukları deneyimle global olarak bir çok ülkelerde bir çok yeni hedeflerinin olduğunu belirten Dikici, 2012 yılında girdikleri Çin pazarında 3 sene içerisinde binden fazla restoran açtıklarını söyledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları
TFI TAB Gıda Yatırımları’nın Türkiye’de, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s gibi dört global, Usta Dönerci, Döner Stop ve Usta Pideci ile de üç ulusal olmak üzere toplam yedi markayla, bin 100’den fazla restoranı bulunuyor.

Burger King’in Çin operasyonunu da yöneten TFI TAB Gıda Yatırımları’nın bu ülkede de binin üzerinde restoranı mevcut. TFI, Çin’deki başarılı Burger King operasyonlarından sonra, şimdi de Popeyes operasyonlarını başlatacağı, önümüzdeki 10 yılda Çin’de bin 500’den fazla Popeyes restoranı açacağını duyurdu. TFI TAB Gıda Yatırımları 25 bini Türkiye’de olmak üzere Çin ve Türkiye’de toplam 50 bini aşan çalışanı ile dünyanın sayılı hızlı servis restoran işletmecileri arasında yer alıyor. Burger King’in dünyadaki en büyük işletmecisi olan şirket, Türkiye’den Çin’e, Kıbrıs’tan Gürcistan ve Kuzey Makedonya’ya uzanan farklı ülkelerdeki restoranlarıyla da büyümesini sürdürüyor. TFI, büyüme stratejisinin çok önemli bir parçası olarak 2012’de Çin’e yatırım yapmaya başladı.

www.aa.com.tr
 


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.