Cutie Cake Co.’nun özel tasarım pastaları
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 20.07.2019 09:42:06

Cutie Cake Co.’nun özel tasarım pastaları

Arnavutköy’ün sevimli ambiyansında 2015 yılından beri hizmet veren Cutie Cake, yüksek kaliteli malzemeler kullanarak hazırladığı farklı lezzetleriyle, şehrin en iddialı butik pastanelerinden birisi haline geldi.

Arnavutköy’de yer alan Cutie Cake, sabahları müşterilerini poğaça kokularıyla karşılıyor. Mevsimine göre günlük olarak hazırlanan taze lezzetlerin yanı sıra, kişiye özel oluşturulan tasarım ürünleriyle de ilk günden beri geleneksel pastane kültürüne farklı yorumlar katıyor. Tuğana Okan ise Cutie Cake Co. markasının ardındaki isim. Koç Üniversitesi, Sosyoloji bölümünden mezun olsa da peşini bırakmadığı mutfak ve dekorasyon ilgisi sayesinde bugün, İstanbul’un en popüler pastanelerinden birinin sahibesi. 

Cutie Cake’in en önemli konseptlerinden birisi de özel sipariş ürünler. Müşteri isteklerini daima ön planda tuttuklarının altını çizen Tuğan Okan için yeni ve sıra dışı lezzetler yaratmak bir tutku, kendi deyimiyle ise ‘misyon’ haline gelmiş: “Özel siparişlerde kalıplaşmışın dışında ürün listesinden seçim yapmaları yerine, herkesin özel isteklerini dikkate alıp, buna göre sipariş alımına ciddi bir mesai harcıyoruz. Bu bizi farklı kılan bir diğer özelliğimiz. Kaliteli ürün ve malzemeleri bir arada kullanarak, farklı lezzetleri müşteriyle buluşturmak bizim en önemli misyonumuz.” 

“Arnavutköy’ün arka sokağında, küçük butik bir pastane”

Butik pastanelerde, zincir markaların devasa üretim tesislerinin yerine, daha az ama daha özenli bir üretim sürecinden bahsetmek mümkün. Butik üretim kapasitesi, beraberinde özen, kalite ve müşteri memnuniyeti de getiriyor. Tuğana Okan’ın da Cutie Cake Co. için planı bu yönde olmuş: “Her zaman Arnavutköy’ün arka sokağında, küçük butik bir pastane olarak kalmak ama kendi bünyemizde aynı kalitede büyümekti hedefimiz.” 

Geçtiğimiz sene itibariyle bir kafe bölümüne de kavuşan Cutie Cake, muhteşem pastane lezzetlerini, lezzetli kahveler ve sıra dışı kahvaltı seçkileri ile eşleştirmeye başladı. Ayrıca catering alanında yakaladıkları başarı sayesinde, son zamanlarda özel davetlerde de ilk tercih edilen adreslerden biri haline geldi. “Müşterilerimiz dükkândan içeriye girdiği andan itibaren kendilerini masal evinde gibi veya kendi evinde gibi hissediyor olması bizim için en büyük mutluluk. Müşterilerimizle öncelikle çok titiz bir sipariş alımıyla yollarımız kesişiyor, sipariş oluşumundaki özenli ilgi ve sonrasındaki geri dönüşleri bizleri çok mutlu ediyor. Çoğu müşterimizle 4 yıldır çok iyi ilişkiler kurduk; aynı zamanda 4 yıl sonunda kurduğumuz samimiyetin vermiş olduğu mutluluk ve bize hissettirdikleri güven paha biçilemez” diyen Cutie Cake sahibesi Tuğana Okan’a göre, doğal ve kaliteli malzeme kullanımı, ürün lezzetinde en etkili faktör: “Pastacılıkta en önemli olan şey çikolata ve tereyağıdır ve biz de ürünlerimizde en kalitelisini kullanarak, fark yarattığımıza inanıyoruz. Tedarikini yaptığımız bir diğer olmazsa olmazımız ise vanilya çubuğu! Gerçekten ürün lezzetinde etkisi inanılmaz büyük.” 

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.