Karaderili Şirketler Grubu’ndan Bodrum’a milyon dolarlık yatırım
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 03.07.2019 18:45:38

Karaderili Şirketler Grubu’ndan Bodrum’a milyon dolarlık yatırım

Bodrum’un Akyarlar bölgesinde 2 oteli bulunan Karaderili Şirketler Grubu yatak sayısını artıracak yeni otel yatırımı yapacak.

Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas, iş istihdamını artırarak ve kaliteli turist getirerek 12 ay turizm için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. Bodrum’un Akyarlar bölgesinde 2 otelleri bulunan Karaderili Şirketler Grubu otel yatak sayısını yükseltmeye karar verdi. 650 yataklı oteli bin 100 yatağa çıkaracak olan Karaderili Şirketler Grubu inşaat yasağı biter bitmez inşaata başlayacak. Turizm işletmeciliğinin önde gelen şirketleri arasında yer alan Karaderili Şirketler Grubu yaptıkları bir çok otel ve turizm işletmeleriyle de yatırımcılara ışık tutuyor.

Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas turizmi değerlendirerek, "Bodrum turizmi gelişim gösteren bir bölgemiz. 2008 yılından itibaren Bodrum’da 2 tesisimizle birlikte faaliyetteyiz. 2018 yılından Türkiye genelinde 40 milyon hedefe ulaştık. 2019 yılında koyulan 52 milyon turist hedefi ise ilk 9 ayda 40 milyonları yakalayacak, 12 ayda 52 milyon turist hedefini tutturacağız gibi görülüyor” dedi.

Otel müjdesini verdi
Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas milyon dolarlık yatırımla otellerinin kapasitesini yükselteceklerini ifade ederek "2008 yılında biz burada faaliyet göstermeye başladık. Toplam 215 odada 650 yatak kapasitemiz var. Hem otelimizin yanındaki arsamız inşaat yasağı bittiği andan itibaren Ekim ayında yeni bir yatırım daha yapacağız. Yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırım. Bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte bir sonraki senede bin 100 yatağa ulaşacağız. Bunun akabinde tesisimizi sadece 4 ay açık olarak değil 12 ay açık tutabilmek ve 5 yıldız kategorisine gire bilmek için tüm ilgili departmanlarımızın ilgili çalışmaları yapıyorlar. Şu anda 300 kişi istihdam sağlıyoruz. Bir dahaki sezona 500 kişiye iş imkanı vermiş olacağız" açıklamalarında bulundu.
 


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.