Cafe Wien ile Viyana’ya sıcak yolculuk
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 14.05.2019 09:29:41

Cafe Wien ile Viyana’ya sıcak yolculuk

Yıllardır şıklığı, zarafeti ve Viyanalı kimliğiyle vazgeçilmez bir Nişantaşı klasiği olan Cafe Wien, şimdi küçük dokunuşlarla yenilediği dekorasyonu, tarifi gizli değişmeyen tatları ve sıcak atmosferi ile misafirlerini bekliyor.

Avrupa’nın sanat ve tarihine damgasını vurmuş eşsiz şehri Viyana’nın en önemli değerlerinden biri de Viyana Cafe kültürü...Cafe Wien bu kültürü tam 29 yıldır Nişantaşı’nda yaşatıyor. Cafe Wien’de Viyanalı kahve ve tatlı ustalarının bizzat hazırladığı kahve ve tatlı reçeteleri 29 yıldır aynı lezzet ve kalitede hazırlanıyor. Yüksek kalitede hazırlanan bu özgün tatların hepsinde özel olarak seçilmiş malzemeler kullanılıyor. Sachertorte ve Apfelstrudel gibi tatlılar, Wiener Melange, Mozart, Einspanner gibi kahveler eşliğinde sunuluyor.

 

Cafe’nin duvarlarında sergilenen Viyanalı ünlü ressam Klimt’in reprodüksiyonlarıyla, ünlü Viyana vals balolarını canlandıran resimlerle, valsin kralı olarak bilinen Johann Strauss’un seçkin besteleriyle Cafe Wien sizi Avrupa’nın kalbine götürüyor. 

 

Öğle ve akşam yemeklerinde Avusturya mutfağına özgü Schnitzel, Bratwurst, Macar Gulaş beraberinde çok çeşitli ithal biralar ve seçkin yerli şarap çeşitleri ile sofraya geliyor. Viyana’nın Cafe kültürüne uygun olarak Cafe Wien ekibi misafirlerini evlerinde hissettirecek şekilde ağırlıyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.