BigChefs’ten Ramazan’ın sıcaklığını yaşatan iftar sofraları
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 13.05.2019 10:19:57

BigChefs’ten Ramazan’ın sıcaklığını yaşatan iftar sofraları

BigChefs, Ramazan ruhunu doyasıya yaşamak isteyenler için bu yıl da özel bir iftar menüsü hazırladı. Zengin iftariyelikler, geleneksel ile günceli buluşturan tarifler, tavuk veya et tercih edenler için iki farklı ana yemek seçeneği, tatlı, Coca-Cola ve çay ikramıyla BigChefs Ramazan menüsü hem göze hem damağa hitap ediyor.

BigChefs, sadece lezzetleriyle değil, sıcak, samimi ve şık ortamıyla da Ramazan akşamlarına keyif katıyor.

BigChefs her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da iftarda misafirlerini özel bir menü ile ağırlıyor. Geleneksel lezzetleri güncel dokunuşlarla birleştiren iftar menüsü zengin çeşitleriyle hem damağa hem göze hitap ediyor. BigChefs, aileler, dostlar, iş arkadaşları, gruplar ve Ramazan ruhunu tüm sıcaklığı ile yaşamak isteyen herkesi, samimi ve şık ortamında ağırlıyor.

 

Pastırmadan meyveye zengin iftariyelikler

BigChefs’te iftarlar kuru meyve ve yemişlerden özel seçim zeytinlere, reçellerden pastırma ve peynire bol çeşitli iftariyeliklerle açılıyor. Ferahlatıcı karpuz ve kavun dilimleri de iftariyelikler içinde yer alıyor.

 

Maş fasulyesi çorbası ve Kaz Dağları’ndan keçi peynirli salata

Ardından pirinçli maş fasulyesi çorbası servis ediliyor. Yanında Kaz Dağları’nın mis gibi havasında yetişen keçilerden elde edilen sütlerle hazırlanan keçi peynirli ve turunç ekşili karpuz buzlama salatası ile iftar keyfi devam ediyor.

 

Tavuk ve et ile hazırlanan iki ayrı ana yemek seçeneği

Ana yemek olarak sebzeli tavuk parçaları ve ılık humus ile servis edilen Tavuklu Ala Nazik veya tahin ve yoğurt beğendi eşliğinde sunulan Mutabelli Hünkar Beğendi tariflerinden birini seçmek mümkün oluyor.

 

Dondurmalı irmik helvası ve içecek ikramları

Maraş usulü dondurma eşliğinde gelen fırında limonlu ve sütlü irmik helvasıyla tamamlanan iftar keyfine, 1 adet Coca-Cola, Cappy Ramazan şerbeti ve su eşlik ediyor. Yemeğin üstüne çay ikramı yapılıyor.

 

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.