2019 Dünyanın En İyi Kadın Şefi: Daniela Soto-Innes!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 25.04.2019 11:00:53

2019 Dünyanın En İyi Kadın Şefi: Daniela Soto-Innes!

New York’un en iyi Meksika restoranlarından Cosme ve Atla’yı yöneten Şef Daniela Soto-Innes, Singapur’daki World’s 50 Best töreninde ilan edilmek üzere, Dünyanın En İyi Kadın Şefi (elit Vodka World’s Best Female Chef) seçildi.

28 yaşında olan Meksikalı şef, ödülün tarihindeki de en genç şef oldu. 50 Best grubu, Şef Daniela’nın mutfaktaki başarılarını övmenin yanı sıra, mutfağını, özellikle göçmen personel olmak üzere, herkes için sıcak bir mekan haline getirme çalışmalarına da dikkat çekti.

12 yaşındayken ABD’ye taşınan Meksikalı şef Daniela Soto-Innes, Texas Austin’de bulunan Le Cordon Bleu Akademisi’nde eğitim alarak mutfak dünyasına girdi. Okul sonrasında da Avrupa ve New York’a seyahat ederek buralarda farklı restoranlarda deneyim kazandı. Ardından Enrique Olvera’nın Meksika’daki dünyaca ünlü restoranı Pujol’un ekibine dahil oldu. Olvera, New York’ta bir restoran açmaya karar verdiğinde, mutfağını da Soto-Innes’e emanet etti. Cosme’nin yakaladığı başarının ardından ikili şef-ortak olarak New York’taki ikinci restoranları Atla’yı açtılar.

Yetenekli şef, galibiyetini instagram hesabından şu paylaşımı ile ilan etti: “Yemek yapmayı seven çok güçlü bir kadın grubu ile büyüdüm. Annem ve babamla birlikte avukatlık yapıyordu ama her zaman şef olmak istiyordu çünkü büyükannem bir pastaneye sahipti ve büyük büyükannem de aşçılık okuluna gitmişti. Her şey en iyi pastayı kuran, en iyi ceviche’yi yapan, en iyi mole sosunu yapmak demekti. Beni mutlu eden şeyin bu olduğunu biliyordum.”

Soto-Innes, bu platformu her yaştan, ırktan ve milletten insanlara aşçı olma konusunda ilham vermek ve desteklemek için kullanmak istediğini söyledi. Daniela, Cosme’de, üçte ikisinin kadın olduğu ve müzik ve dansın özendirildiği, çok kültürlü bir mutfak yönetiyor!

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.