Mandarin Oriental Hotel Group’tan İstanbul’un en değerli arazilerinden birine otel projesi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 15.04.2019 13:55:22

Mandarin Oriental Hotel Group’tan İstanbul’un en değerli arazilerinden birine otel projesi

İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olan Beşiktaş’taki Etiler Polis Meslek Yüksekokulu’nun 31 bin 885 metrekarelik arsasına inşa edilecek proje belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin Polis Meslek Yüksekokulu arazisi için 4 Nisan 2018’de düzenlediği ihalede İBB’nin şirketlerinden KİPTAŞ, idare payı geliri 1 milyar 388 milyon 520 bin lira olmak üzere toplam 2 milyar 666 milyon liralık teklif sunarak ihaleyi kazanmıştı.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre, KİPTAŞ, daha sonradan arazi üzerinde hayata geçirilecek projenin yapım işini Vedat Aşçı’nın sahibi olduğu Astaş ile Zafer Yıldırım’ın sahibi olduğu Yapı & Yapı ortaklığına verdi. İhalenin yapım ihalesinin ne zaman ve hangi şartlarda gerçekleştirildiği belirsizliğini korurken, yetkililer süreçle ilgili bilgi vermedi.

Mandarin’in Türkiye’deki üçüncü girişimi
Yükseliği 35 ile 40 kat arasında değişen 3 gökdelenden oluşan projenin iki blokunda 251 rezidans yer alacak. Dünyanın en lüks şehirlerinde otel ve rezidans işletmeciliği yapan Mandarin Oriental Hotel Group ise bir kuleyi 156 oda, 16 süitten ve üç restoran oluşan bir otel olarak işletecek. 2022 yılında tamamlanması beklenen dev projenin altında ise ticari ünitelerin yer alacağı üç katlı bir alışveriş merkezi yer alacak. Etiler projesi, Astaş’ın Bodrum’daki lüks projesiyle ve İstanbul Kuruçeşme’de Boğaz’a nazır inşa edilen otelinden sonra Mandarin’in Türkiye’deki üçüncü girişimi olacak.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.