İstanbul Culinary Cup’ta nefes kesen müsabakalar
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 14.04.2019 22:15:03

İstanbul Culinary Cup’ta nefes kesen müsabakalar

Aşçılar Derneği’nin bu yıl dördüncüsü kez düzenlediği İstanbul Culinary Cup müsabakaları, 13 – 14 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Müsabakalar kapsamında bir araya gelen şefler ve şef adayları kupanın ilk gününde, Gurme Tabağı, Hamburger Tabağı, Asya Mutfağı Tabağı, Osmanlı Saray Mutfağı Tabağı, Piliç Yemeği Tabağı, Deniz Mahsulleri Tabağı,
Makarna Tabağı ve Tatlı Tabağı kategorilerinde mücadele etti.

İkinci gün ise Grand Prix High School ve Grand Prix Universities etaplarının yanı sıra restoran ve otel şeflerinden karışık bir şekilde oluşturulan 10 ekip, Star Chef’s Team ve Anatolia Gurme Chef Team kategorilerinde 3 course hazırlayarak marifetlerini sergilediler.

Kupa boyunca rekabet eden tüm yarışmacılara yakın ilgi gösteren Jüri Kurulu üyeleri ise mücadele eden şef ve şef adaylarının tabaklarını, Sunum, Lezzet, Zamanlama ve Hijyen kıstasları ile değerlendirdi.
Müsabakaları karma olarak takip eden ve Türkiye’nin en iyi şefleri ve gastronomi uzmanlarından oluşan jüri kurulunda ise; Vedat Demir, Mehmet Gök, Maksut Aşkar, Yılmaz Öztürk, Vedat Başaran, Şenol Demirtaş, Gökmen Sözen, Rıza Belenkaya, Doğa Çitçi, Cüneyt Asan, Ebru Erke, Ali Elikaya, Mike Norman, Battal Yıldırım, Mehmet Soykan, Savaş Özkılıç, Mehmet Siriş, Narges Jedari Mehdipour, Adem Yılmaz, Fatih Saray, Nail Özden, Dilaver Göktaş, Şahin Uysal, Sami Sönmez, Selçuk Gönen, İzzet Alparslan, Ahmet Kara, Şahin Uysal, Ayvaz Akbacak, Hasan Karabulut, Zeki Kara, Uğur Alparslan, Muhsin Ertürk, Eyüp Kemal Sevinç, Fırat Hapikoğlu, Hüseyin Çetin, Halis Aydın, Yücel Dereyayla, Aydın Demir, Çiğdem Alagök, Gürsel Keleş, Mehmet Altaş, Recep Özkaya, Mike Norman, Mehmet Fatih Kalaycıoğlu, Fahrettin Birol Temel, Emre İnanır, Mehmet Uzunöz, Erdem Dırbalı, Ali Ocak, Özay Akar, Tevfik Alpaslan, Maria Ekmekçioğlu, Hüseyin Ceylan, Güner Şen, Kemal Can Yurttaş, Serkan Bozkurt, Barış Ondaş, İbrahim Kılıç, Raşit Yazıcı, Sedat Yaman, Cihan Subaşı, Ayhan Karadeniz, Hasan Durmaz, Abdi Gündüz, Bülent Dilbağı, Zeynep Ada, Mohammed Alkalha, Dilaver Göktaş, Ahmet Karaman, Narges Jedari Mehdipour, Ahmet Metin Erdoğan, Mithat Yalçınkaya, Hakkı Oruç, Mehmet Siriş ve İzzet Alparslan bulunuyordu.

Müsabakalar sonucunda, Grand Prix University kategorisinde, Kübra Kalafat, Ali Karabağ, Nilgün Umutlu 1. olurken, liseler arasında yapılan Grand Prix High School kategorisinde ise Sedanur Yapıcı, Yeşim Bulca ve Elif Can altın madalya kazanan ekip oldu.


Herkesin merakla beklediği İstanbul Culinary Cup’ın son müsabakasında ise Muharrem Yıldırım, Hayrettin Uysal, Ercan Eser ve Mehmet Tunç, Star Chef’s Team kategorisinin üçüncüleri olurken, Seçil Gül, Emel Çelik, Duygu Ünal ve Gonca Ercan ikinci, Eren Aslan, Emre Meşeci, Halil Güvenç ve Koray Öztop ise 1. olarak altın madalyayı göğüsledi.

Anatolia Gurme Chef Team kategorisinde ise; Tamer Demir, Doğuş Efe, Murat Can Ar üçüncü, Emre Meşeci, Eren Alan, Koray Öztop ve Halil Güvenç ikinci; Muharrem Yıldırım, Hayrettin Uysal, Ercan Eser ve Mehmet Tunç ise bu kategorinin birincileri oldu.Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.