Ünlü şef Nusret Gökçe turizm sektörüne adım attı: Park Hyatt Maçka’yı satın alıyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 20.03.2019 15:57:58

Ünlü şef Nusret Gökçe turizm sektörüne adım attı: Park Hyatt Maçka’yı satın alıyor

Ünlü şef Nusret Gökçe, İstanbul Maçka’daki Park Hyatt oteli 50 milyon euro karşılığında Doğuş Grubu’ndan satın alıyor.

Rekabet Kurulunca, Doğuş Holding AŞ’nin kontrolündeki Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri’nin tüm paylarının Nusret Turizm Yatırım AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

50 bin tl’lik şirkete 50 milyon euroluk satış
Sözcü’den Derin Gökçe’nin haberine göre Doğuş ve Singapurlu Temasek’in Dream markası altında Nusr-Et lokantalarını işleten Nusret Gökçe turizm işine giriyor. Gökçe yaklaşık 50 milyon euro (310 milyon TL) ödeyerek İstanbul Maçka’da bulunan Park Hyatt oteli satın aldı. Gökçe’nin yeni kurduğu şirket şubat ayında 50 bin lira sermaye ile kuruldu.

Nusret Gökçe’nin satın aldığı Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri, Doğuş Grubu’na ait. Bu firma çatısı altında D Otel Göcek ve Reina gibi işletmeler de bulunuyor fakat satış işlemi tamamen sona ermeden önce bu işletmeler Arena Turizm’in bünyesinden ayrılacak. Yani Nusret Gökçe sadece Park Hyatt Oteli satın almış oldu.

”Satış işlemi 10 gün içinde gerçekleşecek”

Nusret Turizm Yatırım AŞ’nin Operasyon Sorumlusu Ahmet Kılıç sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada turizm şirketinin bir ay önce kurulduğunu söyleyerek Hyatt otelin binasının satın alma işleminden önce Nusret Gökçe tarafından çok beğenildiğini söyledi. Kılıç, “Nusret Bey artık otelciliğe giriş yaptı. Otelin satın alınması için Doğuş Grubu ile 50 milyon euroya anlaşıldı. Satış işlemi 10 gün içerisinde gerçekleşecek” diye konuştu.

Otel binası 1922 yılında, Türkiye’ye demiryolu müteahhitliği yapmak için gelen zengin tüccar Vincenzo Caivano tarafından yaptırıldı.


 www.sozcu.com.tr
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.