Cadde’nin Nordic lezzet durağı Grōn Coffee
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 18.03.2019 09:50:20

Cadde’nin Nordic lezzet durağı Grōn Coffee

Cadde’de yeni bir nefes arayanlar için taze kahve, sağlıklı yemek ve iyi müzik keşfi! Cadde’nin en yenisi Grōn Coffee, Nordic esintiler taşıyan mimarisi ve sağlıklı mutfağı ile şimdiden müdavim kitlesini oluşturdu. Biz de Grōn Coffee’yi ziyaret ettik ve taze çekilmiş çekirdeklerle hazırlanmış bir kahve eşliğinde bu hikâyeye ortak olduk.

Uzun yıllar reklam sektörü ve kurumsal iletişim alanında kariyerini sürdüren Yasemin Erten, Grōn Coffee hakkında şu bilgileri veriyor: “En son kurumsal bir şirkette görev yaptım. Ardından özel sektör olan Grōn Coffee’de işletme müdürü olarak işe başladım. Daha önceki işlerim gibi Grōn Coffee de insan deneyimine dayalı bir iş. İnsanların burada tattıkları yiyecek ve içecekler neticesinde yüzlerinde oluşan ilk ifadeye tanıklık etmek çok güzel bir duygu. Misafirlerimizin buradan mutlu ayrılmaları bizim için çok önemli bir konu. Burada her yaştan, her damak zevkine sahip insana hitap edebiliyoruz. 80 yaşında bir beyefendi de buradan mutlu ayrılıyor, küçük bir çocuk da. Aynı zamanda pet friendly olan mekânımız sayesinde sevimli dostlarınızla keyifli vakit geçirirken kahvenin damağınızda bıraktığı tatla müziğin keyfini çıkarabiliyorsunuz.”
 
Grōn Coffee 3. nesil kahveleri ve cheesecake çeşitleriyle fark yaratıyor
Çok yeni olmalarına rağmen belli bir kitleye hitap etmeyi başardıklarını belirten Erten, “İlk günden bu yana etrafımızı saran enerji çok güzel. Komşularımız sık sık bizi ziyaret ediyorlar. Kısa sürede belli bir kitlemiz oluştu ve burada böyle bir konsept olmadığını dile getiriyorlar. Nordic dokunuşlarla yaratılan bu mekânda misafirlerimize taze sağlıklı lezzetler, kaliteli kahve ve güzel müzik sunuyoruz. Birbirinden farklı notaları içerisinde barındıran kahvelerimizi V60, Chemex, moccamaster gibi 3. nesil demlemelerle taçlandırarak misafirlerimizin her yudumda farklı tatları deneyimlemelerini sağlıyoruz” diyor.
 
“Önceliğimiz raw ürünler”
Kafede tattığınız pek çok ürün kendi mutfaklarında deneyimli şefin ellerinden çıkıyor. Erten, mutfaktaki lezzetler hakkında şu bilgileri aktarıyor: “Ekmek üzeri sağlıklı ve doyurucu ürünler hazırlıyoruz. Matcha tozu ve taze meyvelerden smoothie bowl, granola bar, badem unlu tart gibi farklı lezzetlere de yer veriyoruz. Çeşitli meyvelerle raw cheesecakeler hazılıyoruz. Çünkü insanlar artık giderek bilinçleniyor ve sağlıklı beslenmek istiyor. Hali hazırda bulunan fit truffle, smoothie bowl gibi sağlıklı seçeneklerin yanı sıra her geçen gün lezzet yelpazesine geliştirerek menüye yeni tatlar katmayı hedefliyoruz.”
 
Yeni bir yer keşfetmek yeni tatlar denemek isterseniz Grōn Coffee size kapılarını açıyor. İçeride kafeyi yukarıdan izleyebileceğiniz bir salıncak bulunuyor. Burada kahveniz ve cheesecake’iniz eşliğinde kendinizle baş başa kalabilirsiniz.

 Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.