Dünyaca ünlü Belçikalı çikolatacı Pierre Marcolini Patisserie by FoodinLife dergimizin kapak konuğu oldu
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 10.03.2019 10:23:20

Dünyaca ünlü Belçikalı çikolatacı Pierre Marcolini Patisserie by FoodinLife dergimizin kapak konuğu oldu

Patisserie by Foodinlife dergimizin yeni sayısı çıktı! Yeni sayımızda yurtdışı ve Türkiye’den patisserie dünyasına dair pek çok konuyu sayfalarımıza taşıdık.

Dünyanın en iyi çikolata ustalarından biri olan Belçikalı Pierre Marcolini, Patisserie’nin yeni sayısında kapak konuğumuz oldu. Japonya’dan Dubai’ye 40’tan fazla şubesi ile dünyanın her yanında hizmet veren ünlü Pierre Marcolini markasının yaratım sürecini, en yeni ürünlerini ve yeni projelerini konuştuk. Aynı zamanda yeni sayımızda yurtdışı ve Türkiye’den patisserie dünyasına dair pek çok konuyu sayfalarımıza taşıdık. 

‘Dünyanın en güzel kafesi’ New York Cafe
Budapeşte’de 1894 yılında inşa edilen New York Sarayı’nın girişinde yer alan New York Cafe (New York Kávéház), dünyanın en şık kafelerinden biri, hatta “100 yıldır dünyanın en güzel kafesi” gibi iddialı bir niteliğin de sahibi. 19. yüzyılın sonunda Budapeşte’de yayılan kafe kültürünün etkisini taşıyan bu benzersiz mekân, Budapeşte seyahatlerinde görülmesi gereken en önemli mimarilerden biri sayılıyor.
 
 Paris’in en iyi eklercileri
Fransız pasta sanatının dünyaya mutfak kültürüne kazandırdığı en tatlı lezzetlerden biri olan ekler, her dönemin en çok tercih edilen pastalarından. Tüm dünyada hayranları bulunan bu basit ama muhteşem lezzet, özellikle son yıllarda ünlü pasta şeflerinin ‘konsept’ butikleri ve birbirinden yaratıcı tasarımları ile adeta yeniden icat edildi ve yeni bir ivme kazanmış durumda. Lezzet tutkunları için, ekler pastaların doğduğu şehir Paris’ten, eklerin en ünlü adresleri!
 
Sunum ve lezzetiyle fark yaratan butik çikolatacılar
Lezzeti ve enfes kokusuyla geçmişten bugüne özel bir tat olarak gastronomi dünyasında önemli bir yere sahip olan çikolata pek çok insanın hayatında da önemli bir yere sahip. Lezzetiyle hem hafızalarda hem damaklarda iz bırakan çikolata son zamanlarda butik çikolatacılarda farklı formlarda ve aromalarda sunuluyor. Dikkat çeken sunum ve lezzetleriyle fark yaratan butik çikolatacıları gurmelerimiz ile inceledik.
 
Dünyanın en iyi cheseecake adresileri
Birbirinden farklı versiyonu ile herkesin sevgilisi haline gelen cheesecake’in 4000 yıllık bir tarihi olduğunu biliyor muydunuz? Kayıtlı ilk kaynaklara göre M.Ö. 776 yılında Antik Yunanistan’da sporculara Olimpiyat oyunları sırasında enerji verdiği için tüketiliyordu. Roma’da ise belirli bir zümrenin erişimi olan bu lezzet, tapınaklarda tanrılara adanan yiyeceklerden biriydi. Önce Avrupa’nın tamamına ve Amerika’ya uzanan chesecake, 1800’lü yıllarda krem peynirin bulunması ile küresel popülerliğini New York’ta kazandı.
 
Ve daha pek çok keyifli konu Patisserie by Foodinlife’ın yeni sayısında sizleri bekliyor.
 

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.