İmpeks Yöneticisi Öğünç Yuncu: “Ürünlerimiz tamamen klasik dışı fark yaratan lezzetlere yönelik”
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 27.02.2019 15:17:45

İmpeks Yöneticisi Öğünç Yuncu: “Ürünlerimiz tamamen klasik dışı fark yaratan lezzetlere yönelik”

Mustafa İbrahim Yuncu tarafından 1980 yılında kurulan İmpeks, içlerinde dünya devi 40′tan fazla firma ve markanın distribütörlüğünü 600′ü aşkın kalemin ithalatını gerçekleştiriyor. Ayrıca firma FOODCO markasıyla 90′lı yıllardan itibaren kurutulmuş domates, kapari, közlenmiş biber ve turşu çeşitleri üretimi yapıyor. Amerika kıtasından Cajun ve Meksika mutfağı ürünlerini Bruce Foods Corporation firmasından Louisiana (acı sos ve barbekü soslar), Viva Mexico (tüm pişirme ve dip soslar, ekmekler) ve Cajun King (baharatlar) markalarıyla ithal ediyor. İmpeks, baharat ve çeşni dünyasında da ön plana çıkıyor.

İmpeks, 1980 yılında Mustafa İbrahim Yuncu tarafından İmpeks Pazarlama olarak kuruluyor. 1984 yılında ise İmpeks LTD. ŞTİ. olarak yoluna devam ediyor. İmpeks Yöneticisi Öğünç Yuncu, kuruluş günlerinden bugüne uzanan süreci kısaca şöyle anlatıyor: “Kuruluşundan beri gıda sektörünün içinde olan firmamız ilk yıllarında çok önemli firmaların distribütörlüğünü yapmış, 1984 yılından itibaren ise Türkiye’de ithalat yapabilmenin imkanlı hale gelmesi ile kendi ithalatlarına başlamıştır.” Yalnızca ithal baharat satışı gerçekleştirdiklerine değinen Yuncu, açıklamalarını şöyle sürdürüyor: “Distribütörlüğümüz bulunan Viva Mexico, Cajun King ve Mexene markalarıyla Meksika mutfağına özgü Taco, Fajita, Cajun ve Chili baharatlarını getiriyoruz. Ürünlerimizin hepsi Amerika’dan ithal ediliyor.”
 
“Özgür kullanıma açık ürünler sunuyoruz”
Ürünleriyle şeflere pek çok kullanım kolaylığı sağladıklarına değinen Yuncu, “Ürünlerimiz şeflerin özgür kullanımına açık olduğu gibi daha küçük mutfaklı ve hızlı gıda tüketimine yönelik noktalar için zaman avantajı da sağlıyor. Örneğin Cajun mutfağına özgü karışım baharatımız bugün birçok zincir restoran in patates kızartma çeşitlerinde lezzet verici olarak tercih ediliyor. Türkiye’ye direk Amerika’dan ithal edilen az baharat çeşidinden biri olarak, şeflerin hazırladıkları urunun orijinal ve özüne uygun tadı yakalamasını sağlıyoruz” diyor ve sözlerini şöyle noktalıyor: “Bizim ürünlerimiz tamamen klasik dışı fark yaratan lezzetlere yönelik. Yerel ve globali birleştirerek özgün lezzetler yaratmak isteyen şeflerimize bu fırsatı sunmak için çalışıyoruz.”

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.