Tavuk Dünyası lezzet noktaları haritasının en yeni şehri: Elazığ
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.02.2019 10:46:07

Tavuk Dünyası lezzet noktaları haritasının en yeni şehri: Elazığ

Tavuk Dünyası, Elazığ’daki ‘ilk şube yatırımı’ olarak Gazi Caddesi’nde açtığı restoranıyla birlikte, uluslararası ödüllere sahip lezzetlerini Elazığlı konuklarıyla buluşturmaya başladı.

Ayrıcalıklı konseptiyle yeme-içme sektöründe fark yaratan Tavuk Dünyası, daha önce restoranının bulunmadığı şehirleri lezzet noktaları haritasına katarak büyümesini sürdürüyor.Tavuk Dünyası, Elazığ’daki ilk şube yatırımını şehrin sosyal hayatının önemli merkezi olan Gazi Caddesi üzerine yaptı ve konuklarını ağırlamaya başladı.

 

Elazığ’daki ilk restoranı olarak hizmete başlayan bu yeni şubeyle birlikte Tavuk Dünyası, restoranlarının bulunduğu il sayısını 44’e, Türkiye’deki toplam şube sayısını ise 185’eçıkarmış oldu.

 

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, Elazığlı misafirlerini şehirdeki ilk restoranlarında ağırlamaya başlamış olmaktan dolayı büyük bir heyecan içinde olduklarını ifade ederek;“2019’da da Türkiye’nin farklı birçok şehrinden markamıza gelen yatırım talepleri bizleri gerçekten gururlandırıyor. Var olduğumuz şehirlerde olduğu kadar; daha önce hiç bulunmadığımız şehir ve bölgelere yatırımlar yapmak üzere de yatırımcılarla görüşmelerimize aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda, lezzet noktaları haritamıza kattığımız Elazığ ile Türkiye’de bulunduğumuz il sayısını 44’e ulaştırmış olduk. Elazığ’daki ilk şubemiz olarak kapılarını açan Gazi Caddesi restoranımızda, uluslararası ödüllere sahip lezzetlerimizi Elazığlı konuklarımızla buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Daha fazla lezzet severi ağırlamak ve lezzet noktaları haritamızı genişletmek adında yılın kalanında da farklı şehir ve bölgelerdeki yeni restoran yatırımlarımıza devam edeceğiz”dedi.

Hizmete giren Elazığ Gazi Caddesi şubesiyle birlikte, Tavuk Dünyası’nın Türkiye’dekicadde restoranlarının sayısı da 48’e ulaştı.

 

Farklı lezzetler, lezzetleri taçlandıran ödüller
Benzersiz lezzetlerin peşinde, sürekli yeni keşifler yaparak birbirinden enfes tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, menülerini dünyanın farklı mutfaklarından aldığı ilham ile kendi AR-GE mutfağında, baş şefin liderliğinde, özgün marinasyon yöntemi ve dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerle hazırlıyor.

 

Tavuk Dünyası, tüm ürün çeşitlerinde taze sebze ve baharat kullanarak konserve ve şoklanmış ürünlere yer vermiyor. Ürünlerinde trans yağ oluşumuna meydan vermeden tüm menüler, sağlıklı pişirme teknikleriyle hazırlanıyor. Her yeni sipariş için kişiye özel temiz bir tava kullanan Tavuk Dünyası, bu mükemmeliyetçi yaklaşımı ile kaliteden ödün vermiyor.

Türk damak tadına uygun menülerinde leziz tavuk, enfes soslu makarna ve taptaze Akdeniz salatasını birlikte sunan Tavuk Dünyası, restoranlarında misafirlerini lezzet ve kaliteli yaklaşımıyla ağırlıyor.

 

Tavuk Dünyası pazara girdiğinden bu yana, dünyaca ünlü bağımsız birçok kuruluş tarafından kalite, lezzet ve en çok tercih edilen marka kategorilerinde çeşitli ödüllere de layık bulundu. Tavuk Dünyası’nın en sevilen ürünleri ‘Kekiklim’, ‘Şefin Tavası’ ve ‘Közlüce’ Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi) 2018 yılı organizasyonu değerlendirmelerinde de 3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

3 yıldır arka arkaya 3 farklı jüri heyeti tarafından ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık bulunan Şefin Tavası ve Kekiklim’in elde ettiği bu kesintisiz başarı, Tavuk Dünyası’na aynı zamanda ‘Kristal Lezzet Ödülleri’ni de (Crystal Taste Award) kazandırdı.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.