Nick Brill’in yeni Antwerp restoranı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.02.2019 09:45:33

Nick Brill’in yeni Antwerp restoranı

Hollandalı şef Nick Bril, instagram hesabından yaptığı paylaşımla Nisan ayında Belçika’nın Antwerp şehrinde açacağı ikinci restoranını duyurdu.

Yeni açılacak August Antwerp otel bünyesinde yer alacak ancak adı henüz belli olmayan restoran, başarılı şefin 2 Michelinli restoranı The Jane’in tam karşı sokağında yer alacak. Uzun yıllar boyunca Oud Sluis’te Sergio Herman’la çalıştıktan sonra The Jane’i açmak için Herman ile ortak olan Nick Bril, yeni restoranın The Jane’in mutfağından daha basit ve erişilebilir bir konsepti olacağını ifade etti.

Yeni projenin başlangıç süreci ile ilgili olarak şef Bril; “Anvers’teki ünlü bir butik otel olan Hotel Julien’in sahipleri, The Jane’e birkaç metre uzaklıkta açacakları bir otel için benimle iletişime geçti. Konuklarının Jane’de masa ayırtma olasılıkları hakkında konuşmak istediler. Ben de ortağım Sergio Herman’ın girişimci ruhunu örnek alarak, bu yeni projeyi bir fırsata çevirmek istedim.” şeklinde konuştu.

Hollandalı şef, yeni otelin restorana uzaktan gelen ziyaretçiler için konaklama şansı sunabilmesi nedeniyle Jane’i de güçlendireceğini düşünüyor. “Bu bizim için bir kazan-kazan durumu. Jane’e son derece yakın olan ikinci bir restoran ve bir otel imkanı verdi bize.”

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.