Mutfak ve sanat dünyasını birleştiren sergi: COOKBOOK’19
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 10.02.2019 21:12:15

Mutfak ve sanat dünyasını birleştiren sergi: COOKBOOK’19

Dünyaca ünlü şefler bu hafta sonu Montpellier’deki COOKBOOK’19 sergisinde bir araya geliyor.

Nicholas Bourriaud ve Andrea Petrini’nin küratörlüğünü yaptığı COOKBOOK’19 sergisi, şeflerin yaratıcılıkları ve sanatçıları bir araya getiriyor. Bourriaud ve Petrini, serginin en yeni kültürel ortak devrimlerden doğan, yemek ve sanat dünyası arasında yeni ilişkiler yaratmasını umuyor. Ünlü şefler arasında Türkiye’yi temsilen Neolokal’in şefi Maksut Aşkar da yer alıyor.

Cookbook 19’da yer alan şefler ve sanatçılar şöyle; Inaki Aizpirarte, Maksut Aşkar, Davide Balula, Esben Holmboe Bang, Dorian Bauer, Nicolas Boulard, Dannie Bowien, Manoella Buffara, Tiphaine Calmettes, Riccardo Camanini, Elise Carron, Jeremy Chan, May Chow. Amanda Cohen, Mauro ve Laura Colagreco, Cozinha Radicante ve Roberto Cabot, Nicolas Daubanes, Thomas Frebel, Beth Galton, Tania Gheerbrant ve Mahalia Kohnke-Jehl, Şakir Gökçebağ, Rodolfo Guzman, Healthy Boy Band, Mraz ve Sohn ve Der Seehof Goldegg, Jordan Kahn, Chiho Kanzaki, Valentina Karga ve Tessa Zettel, Antonia Klugmann, Esmeralda Kosmatopoulos, Alberto Landgraf, Nadine Levy Redzepi, Richie Lin, Charlie Malgat, Virgilio Martinez, Fanny Maugey, Mathieu Mercier, Pole Fromage, Sean Raspet, Rene Redzepi, Niko Romito , Ana Ros, Colombe Saint-Pierre, Gilles Stassart, Natsuko Uchino, Melanie Villemot ve Zoe Williams.

Montpellier Contemporain, La Panacee’da yer alacak sergi 9 Şubat - 12 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

İkinci kez düzenlenen COOKBOOK’19 daha önce 2013’te Paris’teki Palais des Beaux-Arts’ta düzenlenmişti. Küratörlerden Nicholas Bourriaud, yaptığı açıklamada “5 sene önceki sergide Ferran Adria ve Pierre Gagnaire’dan Rodolfo Guzman’a kadar farklı nesillerde şefler, diğer tarafta da sanatçılar vardı. Beş yıl sonra bu sefer, projeleri yan yana gösterilecek olan aynı nesillerdeki sanatçıları ve şefleri davet ediyoruz” dedi.

Sergi ile ilgili ayrıntılı bilgi için ayrıntılı bilgiye; https://lapanacee.org/en/cookbook19 adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.