Mövenpick Hotels & Resorts’dan “Kaliforniya Rüyası” menüsü
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 10.02.2019 10:27:15

Mövenpick Hotels & Resorts’dan “Kaliforniya Rüyası” menüsü

Güneş ışığı ve mevsimsel lezzetlerin füzyonu

Mövenpick Hotels & Resorts, 1 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında, Latin Amerika ve Asya mutfaklarının etkilerinin görüldüğü, yerel ve mevsimsel malzemelerin başrol oynadığı Kaliforniya mutfağından farklı lezzetleri “Kaliforniya Rüyası” menüsünde bir araya getiriyor. Amerika’nın hip ve büyüleyici eyaleti, bilinen diğer adıyla “Golden State” düşünüldüğünde, akla ilk olarak Hollywood, Venice Sahili ve Napa Vadisi gelebilir. Ancak Kaliforniya’nın 1970’lerine damga vuran, Amerikan şef Alice Waters’ın taze ve organik ürünler kullanarak yeni bir vizyonla Berkeley’de hayata geçirdiği Chez Panisse ile başlayan restoran geçmişini de unutmamak gerekir.
 
Sade, gösterişten uzak ve şaşırtıcı kombinasyonların buluştuğu bu füzyon mutfağından yedi farklı lezzetin dünyadaki tüm Mövenpick Otelleri’nde aynı tarihlerde sunulacağı “Kaliforniya Rüyası” menüsü, yeni tatlar keşfetmeyi sevenlerin beğenisini kazanacak. Farklı mutfak kültürlerini sentezleyen “Kaliforniya Rüyası” menüsünde; yengeç keki, organik çiçeklerle lezzetlendirilen ton balığı, keçi ve koyun peyniri ile servis edilen dana carpaccio, taze sebze buketiyle sunulan somon fileto, limonlu beç tavuğu, taze baharatlarla kaplı fırınlanmış kuzu ve avokado kremalı vegan cheesecake yer alıyor.
 
Yaz mevsiminden ilham alınarak hazırlanan, sizi Kaliforniya rüyasıyla tanıştıracak yaratıcı lezzetleri keşfetmek için 0212 319 29 29’dan Mövenpick Hotel Istanbul’u, 0232 488 14 14’den Mövenpick Hotel Izmir’i, 0312 258 58 00’dan Mövenpick Hotel Ankara’yı veya 0212 600 1 600’dan Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn’u arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.