İsviçre, 2019 Michelin Rehberi’nde rekora koşuyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 08.02.2019 15:28:23

İsviçre, 2019 Michelin Rehberi’nde rekora koşuyor

2019 İsviçre Michelin Rehberi açıklandı ve iki yıldıza layık görülen iki yeni restoranın da yer aldığı rehbere bu sene, 23 yeni restoran daha adını yazdırdı.

2019 İsviçre Michelin Rehberi’nin açıklanmasıyla birlikte, İsviçre gastronomisi iki yeni iki yıldızlı restoran kazandı. Sade ve modern yemek pişirme stilleriyle Patrick Mahler ve ekibinin Vitznau’da yer alan restoranı “Focus” sıfırdan doğrudan iki yıldıza hak kazanırken, Zürih merkezli Baur au Lac Hotel’de yer alan, şef Laurent Eperon’un yönetimindeki “Pavillon” önceki yıla göre bir yıldız daha kazanarak, 2019 rehberinin diğer iki yıldız kazananı oldu.

2019 İsviçre Michelin Rehberi’nde toplamda 128 tane yıldızlı restoran yer aldı. Bu sayı İsviçre gastronomisi için bir rekor niteliği taşıyor. Geçen yılın 3 yıldızlı restoranları, Andreas Caminada’ya ait Schloss Schauenstein, Basel’deki Cheval Blanc by Peter Knogl ve Franck Giovannini’nin Crissier’de bulunan mekanı, Restaurant de l’Hôtel de Ville, bu sene de en yüksek derece olan 3 yıldızlı statülerini muhafaza ettiler.

Michelin Rehberleri’nin Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Bu yılki yıldızların sayısı, İsviçre gastronomi düzeyinin ve genel kalitesinin kanıtıdır” diyerek, “Müfettişlerimiz keşfetmekten çok memnundular. Klasikten moderne ve Akdeniz’den Asya mutfağına kadar değişen etkileyici mutfak stillerini okurlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorlar.” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.