Uluslararası şeflerden Güney Afrika’ya destek gecesi: Feeding Hungry Minds
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 08.02.2019 14:19:03

Uluslararası şeflerden Güney Afrika’ya destek gecesi: Feeding Hungry Minds

Aralarında Türkiye’den Maksut Aşkar’ın da bulunduğu 25 uluslararası şef, 16 Şubat’ta Brüksel’de “Isabelo-Feeding Hungry Minds” eğitim programın yardım gecesi etkinliğinde bir araya gelecek.

Şef Margot Janse, Güney Afrika’daki French Quarter ve Tasting Room ile birçok kez ‘En İyi Şef’ ödülüne aday gösterildi ve The World’s 50 Best List’e giren ilk kadın şef de kendisiydi. Başarılı şef, “Isabelo-Feeding Hungry Minds” eğitim derneği ile 10 yıldır, her okul günü, 1500 çocuğu beslemeye devam ediyor.

16 Şubat Cumartesi günü, Isabelo-Feeding Hungry Minds projesine destek vermek için aralarında May Chow, Mauro Colagreco, Rodolfo Guzmán, Pía León, Virgilio Martínez, Alain Passard, Ana Roš ve Heinz Reitbauer gibi isimlerin de bulunduğu 25 uluslararası şef, Brüksel’de bir araya gelerek, 4 farklı restoranın mutfağını devralarak, Güney Afrika mutfağından eşsiz bir akşam yemeği programı hazırlayacaklar. Şefler arasında Türkiye’den de Neolokal’in başarılı şefi Maksut Aşkar bulunuyor. Biletli gecede toplanan tüm gelir ise “Isabelo-Feeding Hungry Minds” eğitim programına bağışlanacak.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.