Füme Gurme Market mutfağının vazgeçilmezi: RATIONAL
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 08.02.2019 09:46:21

Füme Gurme Market mutfağının vazgeçilmezi: RATIONAL

RATIONAL fırınları ve çözüm önerileriyle profesyonellere pek çok avantaj sunuyor. Bu avantajları firmasına yansıtarak başarısını artıran isimlerden biri de Füme Gurme Market Kurucusu Ümit Kış. Ekolojik ve ev yapımı ağırlıklı olan ürünlerini RATIONAL ile misafirlerine en doğru şekilde sunduklarını belirten Kış, “RATIONAL bizim vazgeçilmezimiz” diyor.

İşletme bölümünden mezun olduktan sonra otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde çalışan Ümit Kış, ikiz çocukları doğduktan sonra iş hayatına ara veriyor. Geri dönüşü ise gıda ve hizmet sektöründe oluyor. Bu alanı seçmesinin sebebini ise Kış şöyle anlatıyor: “Biz ailece yemek yemeyi çok severiz. Özellikle babam peyniri çok sever. Çocukluğumdan beri babamın işinin de verdiği avantaj ile Türkiye’nin her yerinden evimize çeşitli ürünler gelir. Eşimin de yerel ve doğal ürünlere ilgisi olması nedeni ile bizim bu ürünlere ulaşmak için verdiğimiz çaba, her gittiğimiz yerden bir şeyler taşımamız ve benim tekrar iş hayatına atılma isteğim bizi böyle bir yer açmaya yönlendirdi.”

“Öncelikli amacımız lezzet ve kalite sunmak”

Füme Gurme Market’in henüz sekiz aylık bir oluşum olduğunu belirten Kış, “Amacımız Adana’da insanlara lezzetli ve kaliteli ürünlerin bir arada bulunduğu sıcak ve samimi bir ortam yaratmak. Müşterisi ile çalışanları ile biz bir aileyiz. Ve bu aileyi büyütmeyi hedefliyoruz. Lezzeti ve kaliteyi arayan, doğal ve ekolojik ürünlere ilgisi olan misafirlerimizle buluşuyoruz.”

Füme Gurme Market, ziyaretçilerine süt ve süt ürünlerinin tamamını, zeytin ve zeytinyağı, ekolojik ürünler, gluten free ürünler, sos, salça, turşu, kendi üretimleri olan ekşi mayalı ekmek, pasta, kurabiye, pizza, makarna, salata, sandviç, dürüm, pide ve kahvaltı sunuyor.

“Yerel üreticiyi destekliyoruz”

Mutfakta üç usta ve iki yardımcı ile çalıştıklarını belirten Kış: “Pasta ustamız, ekmek ve hamur işleri ustamız ve ana mutfak ustamız. En çok tercih edilen ürünlerimiz; pizzalarımız, kahvaltı, pastalarımız ve ekmeklerimiz. Ürünlerimizin her birini kendi yöresinden temin ediyoruz. Yerel ve küçük üreticilerle çalışmayı tercih ediyoruz” diyor.

“RATIONAL’in kendi kendini yıkama özelliğini çok seviyoruz”

Kış, RATIONAL ile yollarının kesişme hikayesini ise şöyle anlatıyor: “Fırın arayışına girdiğimiz dönemde sektördeki arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine RATIONAL ile tanıştık. Demo için Antalya’ya gittik ve ürünün neler yapabildiğini orada gördük. Bugün RATIONAL’in SSCWE61 modelini kullanıyoruz. Fırınımızla her türlü ekmek, pasta, kurabiye pişirimlerimizi; sebze, tavuk, et, ızgara pişirimlerimizi ve haşlama işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Pastaların her tarafının eşit pişmesini sağlıyor. Et ve tavuk yemeklerini kurutmuyor. Sebzelerin rengini bozmadan haşlıyor. Çok az yağ ile kızartma yapabiliyor. Bunlar bizim için çok önemli ayrıntılar. Kış, RATIONAL’in en sevdiği özelliklerine ise şu sözlerle değiniyor: “Fırınımız kendi kendini temizleyebiliyor. Bu özellik bize hem zaman hem de ekonomik yönde avantajlar sağlıyor. Ayrıca aynı anda pasta ve et gibi farklı ürün pişirimi yapabiliyor. RATIONAL ile çalışmamızı uzun yıllar sürdürmeyi düşünüyoruz. O bizim vazgeçilmezimiz.”

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.