Justin Devillier’in brasserie yorumu: Justine
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 20.01.2019 10:45:36

Justin Devillier’in brasserie yorumu: Justine

Amerika Top Chef jüri üyesi ve La Petite Grocery ile Balise restoranların başarılı şefi Justin Devillier’in, merakla beklenen Fransız brasserie’si ‘Justine’ 25 Ocak’ta açılıyor.

New Orleans’lı şef yeni açılacak Fransız brasserie konseptli bir restoran fikri ilk ortaya atıldığı zaman isminin ‘Justine’ olması gerektiğini hemen anlamış. “Fransa’da ismimi herkes böyle telaffuz ediyor. O kadar sık oldu ki artık aramızda bir şakaya dönüştü. Zamanla Fransa seyahatlerimle ilişkilendirmeye başladım bu adı. Yeni mekanda mutfakta kullandığımız teknikler de dahil olmak üzere tamamen Fransız kültüründen esinlenildi. Tabii isim bulmak için de fazla düşünmemize gerek kalmadı.”

Eşi ve ortağı olan Mia Freiberger-Devillier ile açtığı yeni brasserie New Orleans’taki tarihi French Quarter bölgesinde yer alıyor. 25 Ocak’ta kapılarını açacak yeni mekanda, Parisien bir bistro ve New Orleans’ın dinamik atmosferi arasında ince bir çizgi olduğunu söyleyen Devillier:“Bu tarz yemeklerden hoşlanıyorum. Güzel bir raclette veya kabarcıklı bir Fransız soğan çorbasını düşünün. Buradaki temel fikrimiz, klasik Fransız yemek ritüellerini Fransız Quarter’in Avrupai havası ile birleştirmekti. ”

200 kişi oturma kapasitesine sahip büyük bir salona sahip restoranda, müşterilere her birinde Paris’ten ilham alan farklı bir deneyim sunan çok sayıda temalı oda bulunuyor. Hızlı bir kahve yudumlayabileceğiniz aydınlık Café Room hemen kaldırıma açılıyor. Bar Room, antika pirinç içecek rayları, füme cam aynalar ve rahat ziyafetlerle aydınlatıldığında, kokteyle veya bir kadeh şampanya için mükemmel bir seçenek. Kitchen Room ise büyük masalar ve gerçek mutfağın karmaşasını gözlemleme şansı bulabileceğiniz bir dekora sahip. Ayrıca daha küçük, tek parti masaların yanı sıra neon kabare işaretli bir açık hava terası bulunan bir de yemek odası mevcut.

İçinde sürprizler içeren detayların da olduğunu söyleyen Devillier, biftek, soğan çorbası, salyangoz, croque sandviçleri ve midye gibi klasik Fransız lezzetlerinden seçkiler sunan menüyü ise şimdilik sır gibi saklıyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.