Titanic Mardan Palace Nisan ayında açılıyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 11.01.2019 18:23:50

Titanic Mardan Palace Nisan ayında açılıyor

Antalya Kundu turizm bölgesinde 2009 yılında Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılan fakat borçları nedeniyle icralık olup tapusu Halk Bankası’na devredildikten sonra faaliyetlerine son verilen Mardan Palace Hotel, Titanic Mardan Palace adıyla 25 Nisan’da yeniden hizmete açılıyor.

Hazırlıklara başlandı

Salim Uzun imzalı habere göre, hazırlıkların büyük bir hızla devam ettiğini kaydeden Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “Turizm sektörü açısından büyük önem taşıyan bu tesisi yeniden faaliyete geçireceğimiz için heyecanlıyız. Ekiplerimiz tesisin tamamında hazırlık çalışması yürütüyor. Açılış öncesi geniş kapsamlı bir basın toplantısı da yapacağız” dedi.

Eşsiz mimariler

Mardan Palace, tamamen İstanbul şehrinin minyatürünü andıran mimarisi ile bünyesinde Dolmabahçe Binası, Kuleli Askeri Lisesi görünümünde tasarlanmış Anadolu Yakası, Avrupa yakası, Kız Kulesi ve 16’ıncı yüzyılda Leonardo Da Vinci tarafından tasarlanmış ancak uygulamaya geçirilememiş bir hayal olan Galata Köprüsü’nün emsallerini barındırıyor. Otelde ayrıca İstanbul Boğazı şeklinde tasarlanmış 16 bin metrekarelik açık yüzme havuzu bulunuyor.

25 milyon euro

Mardan Palace’ın 25 milyon Euro’ya mal olan, 151 yabancı gazetecinin izlediği açılışına dünyaca ünlü isimler katılmıştı. Antalya’ya gelen ünlüler arasında Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Seal, Monica Belluci, Tom Jones, Paris Hilton ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev de yer almıştı.

560 özel oda

Mardan Palace bünyesinde; 2 Royal Suite, 4 Presidential Suite, 38 Executive Suite, 271 Superior Oda, 62 Premium Oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Oda, 38 Grand Hammam Oda, 41 Grand Deluxe Dubleks, 44 Garden Suite, 5 VIP Villa, 3 Grand Junior Suite ve 41 Junior Suite olmak üzere farklı konseptlerde toplam 560 oda bulunuyor.


www.hurriyet.com.tr

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.