15 grubun yeni otel yatırımları belli oldu
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 06.12.2018 09:56:27

15 grubun yeni otel yatırımları belli oldu

Aralarında Barut, Cornelia, Dedeman, Er Yatırım, Dosso Dossi, Elite World, Wish More, İndigo Group Özak Grubu Torunlar Aksoy Holding, Altınbaş Holding Hilton ve Conrad’ın da olduğu yerli ve yabancı zincir ve gruplar projelerini anlatıyor.

Turizmde yeni otel yatırımı yapacak ve mevcut tesislerinde yenilemeye gidecek zincir ve gruplar ile bu alanda yatırımı olan 15 grup otel firmasının yeni projelerine yer verildi.

Barut’tan yeni otel ve yenileme
Ekonomist Dergisi’nde yer alan habere göre, her yıl 280 bin misafir ağırlayan Barut Hotels grubu Mayıs 2019’da açılması planlanan The Residence Barut Fethiye ile birlikte 2019’da 300 binden fazla turist ağırlamayı planlıyor. Barut Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, yeni yatırımın yanı sıra resort ve şehir oteli konseptlerinde hizmet veren 12 tesislerinde düzenli olarak renovasyon çalışmaları yaptıklarını vurguladı.
Şirket, 2017-2018 yılı renovasyon çalışmalarına 40 milyon TL bütçe ayırmıştı. Barut, bu konuda şunları söylüyor: “Bu kapsamda 2017’de Barut Kemer ve Barut Lara otellerimiz yenilendi. 2018 renovasyon programımızda Barut Arum otelimiz var. Kısa süre içinde başlayacak olan çalışmaların ardından otelimizde bazı üniteler, otel katları ve oda tipleri tamamen yenilenip otele yeni üniteler kazandırılacak.”

Elite World : Sapanca ve Rusya’da yeni yatırım
Sapanca ve Rusya’da otel yatırımlarına devam eden Elite World Hotels grubu da yeni yatırımların yanı sıra yenileme yatırımları da yapıyor. Elite World Hotels CEO’su Ünsal Şınık, “Bu yıl Taksim’deki Elite World İstanbul Hotel’i misafirlerimizin daha keyifli ve konforlu vakit geçirmeleri için 750 bin dolarlık yatırımla baştan sona yeniledik. Planlama dahilinde rutin yenileme çalışmalarımız devam edecek” diye konuşuyor.

Er Yatırım Hedef 10 yılda 20 otel
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, iki yıl önce açılan İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin yanı sıra grup için yeni otel yatırımlarını hayata geçiriyor. Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Four Points by Sheraton markası altında 2019 yılında Kağıthane’de, 2020 yılında Gebze’de, 2021 ve 2022 yıllarında da Kartal ve Ataşehir’de otel projeleri hayata geçireceklerini söylüyor. Şu anda altı oteli aynı anda geliştirdiklerine dikkat çeken Ferzan Çelikkanat, sözlerine şöyle devam ediyor: “Toplamda 300 milyon dolara mal olacak bu yatırımlarla bin kişinin üzerinde istihdam yaratacağız. 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyerek yola çıktık. Yüzde 50’sini öz kaynağımızla finanse ettiğimiz yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam ediyoruz.”
 Ekonomist Dergisi / Levent Gökmen Demirciler 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.