Ekici Lezzet Hikâyeleri, 2018’de Aydın durağı ile sona erdi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 04.12.2018 09:31:56

Ekici Lezzet Hikâyeleri, 2018’de Aydın durağı ile sona erdi

2018 yılında Samsun ile başlayan, Elazığ, Sivas, Balıkesir ve Mersin ile devam eden Ekici Peynir Lezzet Hikâyeleri Aydın durağı ile sona erdi. Aydın durağının birincisi Ekici Hellim Peynirli Kırlı Kızartmaile Kocaeli’den katılan Elif Şenol oldu. Ekici Peynir’in ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen etkinlikte yaklaşık 1600 başvuru arasından seçilen 5 yarışmacı jüri karşısında yarışmaya hak kazandı. Aydın lezzetlerinin peynirle yeniden yorumlandığı etkinlikte birinci olan Elif Şenol Show TV’de yayınlanan Pelin Karahan’la Nefis Tarifler programında, Ekici Hellim Peynirli Kırlı Kızartma’sını yapacak.

Ekici Lezzet Hikâyeleri’nin 2018’deki son durağı Ege’nin şirin kenti Aydın oldu. Aydın’ın saklı kalmış lezzetlerini peynirle yeniden yorumlayan yarışmacılar arasından Kocaeli’den yarışmaya katılan Elif Şenol, Ekici Hellim Peynir ile yorumladığı Aydın lezzeti “Kırlı Kızartması” ile birinci seçildi. Yaklaşık 1600 başvuru arasından seçilen 5 finalist, gazeteci ve yemek uzmanlarından oluşan jüri karşısında yarıştı.
 
Jüri karşısına çıkan yarışmacılardan birinci olan tarifin yanı sıra Perihan Kobakçam’ın Ekici Labne Peynirli Teleme Tatlısı, Pınar Bağ’ın Ekici Tulum ve Kaşar Peynirli Gıvrım Böreği, Alperen Andaç’ın Ekici İzmir Tulum Peynirli Zeytinyağlı Börülcesi, Havanur Apaydın’ın Ekici Kaşar Peynirli Paşa Böreği kıyasıya bir lezzet yarışına girdi.
 
Ekici Lezzet Hikâyeleri Aydın durağında konuşan Ekici Peynir Pazarlama Direktörü Elçin Ekici Öztürk, “2017 yılında başladığımız projemizde 7 şehir ve Kıbrıs’a giderek Türkiye’nin unutulmuş lezzetlerini ön plana çıkararak peynirle yorumladık. 2018 yılında da Lezzet Hikayalerine tüketiciler hikayelerini katsın istedik. 2018 yılında yaptığımız 6 durağa yaklaşık 6500 kişi katıldı. Bu başvurular arasından finale kalan 28 kişi farklı yemekleri peynirle yorumlayıp farklı yemeklere bambaşka tat kattı. 2017 yılında yaptığımız gibi bu tarifleri kitap haline getireceğiz. Lezzet Hikayelerini beraber yazabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.
 
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.