Grande Molo eşsiz manzarası ve tatlarıyla keyifli anlar sunuyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 30.11.2018 10:01:08

Grande Molo eşsiz manzarası ve tatlarıyla keyifli anlar sunuyor

Sarıyer’in yeni mekanlarından Grande Molo Restaurant, eşsiz boğaz manzarası, tarihi atmosferi, sade ve şık dekorasyonu ile misafirlerini ağırlıyor. Türk ve İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini bir arada sunan mekân gerek manzarası gerek menüsüyle oldukça beğeni topluyor.

Grande Molo Restaurant, Mayıs ayında hizmete açılıyor. 131 yıl boyunca dönemin masumiyetine şahit olduktan sonra tarihi dokusu korunarak özen ve tutkuyla restore edilen Eski Büyükdere İskelesi’nin içinde bulunan mekânın işletmecisi ise oldukça genç bir isim. 1994 doğumlu Batuhan Açıkel, Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra hayallerine odaklanıyor. Açıkel, hayalindeki restoran olan Grande Molo’nun hikayesini şöyle anlatıyor: Hayalimdeki restoran işletmeciliği fikrini hayata geçirmek isterken, Boğaz’ın eşsiz manzarasından etkilenip burayı görünce hayallerimi gerçekleştirmeye yöneldim. Hedeflerim ve ideallerim doğrultusunda sağlam adımlarla bir başlangıç yapmaya karar verdim.”

Asırlık izler taşıyan 131 yıllık tarihi bina olan Eski Büyükdere İskelesi’nin içinde yer alan Grande Molo Restaurant, günün her saatinde zaman geçirmek isteyenlerin uğrayabileceği bir mekân. Harika Boğaz manzarası eşliğinde sabah kahvaltısıyla başlayan, Türk ve İtalyan mutfağının lezzetleriyle harmanlanan akşam yemeği sunan mekânda ayrıca formuna dikkat edenler içinde her şey düşünülmüş. Şehrin karmaşasından uzak dalga sesleriyle dinlenip huzur bulacağınız bu tarihi binada özel davetler, toplantılar, lansman ve tanıtım organizasyonları yapmak da mümkün. 

“Lezzeti sanatla buluşturuyoruz”
Mutfaklarının Türk ve İtalyan lezzetlerinin harmanladığı eşsiz tatlardan oluştuğunu belirten Açıkel sözlerine şöyle devam ediyor: “Her bir ürünün kullanılacak olan malzemesini kaliteden, tazelikten ve doğallıktan ödün vermeden profesyonel ekibimizin becerisiyle sanata dönüştürdüğü lezzetli bir mekânız. Kahvaltımız, pizzalarımız ve makarnalarımız en çok tercih edilen ürünlerimiz. Bunun yanında kıtır mantımız, browni ve tiramisu da misafirlerimiz tarafından beğenilen lezzetlerden… Yeni bir mekân olduğumuzdan dolayı menümüze şu anlık yeni bir ürün eklemedik ama kasım ayında yapacağımız yeni menümüzde T-Bone, mekanımıza özgü Grande Schnitzel ve İtalya’ya özgü bir tatlı olan Cannoli gibi lezzetleri eklemek niyetindeyiz.”

“Grande Molo’yu İstanbul’a değer katacak bir mekan haline getirmek istiyoruz”
Açıkel, Grande Molo için gelecek planlarını ise şöyle açıklıyor: “Tarihi dokusuyla birlikte eşsiz manzarasının yanı sıra gürültüden uzak, sakin ve deniz ve yosun kokusunun huzur verdiği otantik bir mekân Grande Molo. Öncelikli hedefimiz, Grande Molo’yu İstanbul ve özellikle Sarıyer bölgesine kalite ve değer katabilecek, insanların ailesiyle gönül rahatlığıyla gelebileceği ve güvenebileceği elit bir mekân haline getirmek.”


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.