Winterhalter Türkiye’den kahve sektörüne yenilikçi bir bakış açısı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 15.10.2018 10:53:21

Winterhalter Türkiye’den kahve sektörüne yenilikçi bir bakış açısı

Endüstriyel mutfak sektörünün öncü Alman markalarından Winterhalter, yaklaşık 25 yıldır Winterhalter Türkiye olarak, Türkiye pazarına da hizmet veriyor. Marka, sektöre sunduğu pek çok uzman marka ve ürünle fark yaratıyor. Elbette bunlar arasında kahve sektörüne hitap eden ürünler de mevcut. Winterhalter Türkiye’yi ve ürünlerini Perakende Satış Müdürü Yusuf Aktürk anlatıyor.

Winterhalter Türkiye, 25 yıldır Türkiye’de endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren bir Alman markası. Şirketin adı "Winterhalter Gastronom GmbH" ve 1947 yılında Winterhalter tarafından kuruluyor ve fabrikalar Almanya’da bulunuyor. Temelde Winterhalter bulaşık makineleri satıyor ve Winterhalter için her türlü teknik hizmeti veriliyor. Klasik Mutfak Ekipmanları ise 2004 yılında iş adamı Ersin Aktürk tarafından kurulmuş olup, bu tarihten itibaren 1976 yılında İngiltere’de kurulan Classeq Mutfak’ın Türkiye şubesi olarak faaliyet gösteriyor. Classeq sağlam bir endüstri için etkin fiyat ve kolay kullanımları ile dikkat çekerken Türkiye’nin bütün bölgelerine yayılan geniş bir bayi ağına sahip.
 
Kahve sektörüne yenilikçi ürünler
Firmalarının 2011 yılında Aktürk Dış Ticaret ile birleştiğini belirten Winterhalter Türkiye Perakende Satış Müdürü Yusuf Aktürk, şu bilgileri aktarıyor: “Bu sayede firmamız sektörde daha güçlü temsil ediliyor ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebiliyoruz. Classeq Endüstriyel mutfak ve soğutma alanında, otel, motel, tatil köyü, restoran, fast-food, gross market, fabrika, hastane, banka, okul, askeri tesis ve benzeri kuruluşların en çok tercih ettikleri ve güvendikleri iş ortağı olmayı kısa sürede başardı.” Tüm bunlara ek olarak Aktürk’ün aktardığı bilgilere göre; Schaerer tam otomatik kahve makineleri, Atollspeed turbo fırınları, Kitchenaid mikserleri, Bunn kahve demleme ekipmanları, JoeFrex barista ekipmanları, Ice-O-Matic buz makineleri, Hoshizaki buz makineleri, Liebherr buz dolapları, Vitamix blenderleri, Foster buzdolapları, Ideal-Ake teşhir vitrinleri gibi birçok kendi kategorisinde uzman birinci sınıf markaların distribütörlüğü yapılıyor.
 
“Yeni nesil kahve makineleri sunuyoruz”
Aktürk Dış Ticaret’in ülkemizde son yıllarda gittikçe yayılan kahve kültürüne yönelik olarak yeni nesil teknolojik kahve makineleri sunan bir marka olduğunu belirten Aktürk, “İşletmelerde kullanılan kahve çekirdeklerinin çok kaliteli kahve makinelerinden kahve yapmaları müşteri memnuniyetini artırmaktadır. Aktürk ürünleri yenilikçi özellikleri, verimlilikleri, kullanım kolaylıkları ve uzun yıllardır profesyonel işletmelerde ortaya koyduğu sonuçlarla öne çıkıyor” diyor. Projelerin zamanında teslimatı için ürünlerinin stoklarının sürekli olarak takip ve tedarik edildiğini ifade eden Aktürk, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Türkiye’nin her yerinde gıda hizmetleri yelpazesinin tamamı, Winterhalter ismine güveniyor. Satış sonrasına verdiğimiz önem ve yatırımlar, çözüm ortaklığı konusunda müşteri
memnuniyetimiz yüzde 90 oranında.”
 
“Bizim için müşteri memnuniyeti her zaman ilk planda”
Aktürk, geleceğe yönelik hedeflerini ise şöyle anlatıyor: “Hedefimiz çalışmalarımızı ve markalarımızı dünya çapında zincir işletmelerin özellikle operasyonda aynı kaliteyi sunmak ve arıza oranı düşük, distribütörlüğünü yaptığımız markalar kategorisinde uzman ve yenilikçi teknolojisi ile bir adım önde tutmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürekli olarak istişare ediyoruz. Müşterilerimizin kaliteli ürün tedariki ve satış sonrası ihtiyaçları bizlerin her zaman yeni yatırım planları arasında ilk sıralarda yer alıyor.”  

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.