Ali Ronay, Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un mutfağına kendi imzasını atıyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 07.10.2018 11:58:56

Ali Ronay, Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un mutfağına kendi imzasını atıyor

Her zaman heyecan verici bir lezzet deneyimi sunan Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un ilk Türk Baş Aşçısı Ali Ronay, lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla Swissôtel mutfağına kendi imzasını atıyor.

Adı dünyanın önde gelen otelleriyle anılan Swissôtel The Bosphorus, İstanbul, yeni nesil mutfağın en parlak şeflerinden Ali Ronay’a emanet! Gastronomi alanında 18 yıllık deneyime sahip şef, yenilikçi tarzını geleneksel mutfaklarla buluşturarak modern ile klasiği bir araya getiriyor. Yalnızca yemek alanında değil mutfak ile ilgili farklı alanlarda da yapacağı yeniliklerin müjdesini veren Ronay, Swissôtel’in köklü ve lezzetli mutfağını bir üst seviyeye taşıyarak daha da zenginleştiriyor.

Yeni nesil mutfağın ilgi çeken isimlerinden Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan Otel ve Motel Derneği (AHMA) ve Paul Bocuse Enstitüsü, Mutfak Sanatları ve Otelcilik Okulu’ndan mezun.

Kitchen Guerilla hareketinin de kurucusu olan başarılı şef, meslek hayatına Hilton Ankara Oteli’nde başladı. Başarılı bir şef olma yolunda kariyerini şekillendiren ve hayal ettiği yerlerde çalışan Ronay, yemek pişirmeyi Paul Bocuse’nin mutfağında öğrendi. Eylül 2018 itibarıyla Swissôtel The Bosphorus, İstanbul bünyesinde Baş Aşçı olarak görev alıyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.