İstanbul Coffee Festival’in 5’inci yılı büyük ilgiyle karşılandı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 21.09.2018 10:01:26

İstanbul Coffee Festival’in 5’inci yılı büyük ilgiyle karşılandı

Bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Coffee Festival, 20 Eylül günü kapılarını açtı. Festival ilk gününde çok sayıda ziyaretçi ağırladı.

“Bu yıl Da Vinci’nin yeni gelen ürünlerine odaklandık”
Koza Gıda Pazarlama Kategori Ürün Grup Müdürü Burcu İstanbul Coffee Festival’in beşinci yılını değerlendirirken yeni ürünleri ile ilgili olarak şu bilgileri aktarıyor: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Coffee Festival’deyiz. Bu yıl yine yeni ürünlerimizi misafirlerimize sunacağız. Da Vinci’nin yeni gelen ürünlerine odaklandık. Özel şuruplarımız, püre ve intens dediğimiz daha yoğun aroma elde edebilecekleri ürünlerimiz var. Bunun dışında yer fıstığı tozumuz mevcut. Yer fıstığı tozumuzla hem smoothie içerisinde ikram ediyoruz hem de yiyerek tadabiliyorlar. Festival her yıl olduğu gibi bu yılda ilk günden yoğun ilgi görüyor. Hem müşterilerimizle hem de kahve tutkunlarıyla bir araya gelmeyi çok seviyoruz.”

 
“Bu yıl yeni iki ürünümüz olan Cortado ve Flat White’ı ön plana çıkarıyoruz”
Cafe Nero Yiyecek İçecek Müdürü Yeşim Yurttaş, bu yıl beşincisi gerçekleştirilen İstanbul Coffee Festival’i ve yeni ürünlerini şöyle anlatıyor: “İstanbul Coffee Festival, Cafe Nero olarak her yıl severek katıldığımız bir organizasyon. Hem kahve çeşitlerini yakından takip etmek hem de bulunduğumuz konumu görmek adına bizim için önemli bir festival. Bu yıl yeni iki ürünümüz olan Cortado ve Flat White’ı ön plana çıkarıyoruz. Fakat her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm çeşitlerimizi misafirlerimize sunacağız. Herkese bol kahveli, keyifli bir festival diliyorum.”

“Festivalde yeni ürünlerimizi yakından tanıtma fırsatı buluyoruz”
Espresso Perfetto Kurucusu Kağan İzmiroğlu: “İstanbul Coffee Festival’e beş yıldır katılıyoruz. Bugün festivalin ilk günü olmasına rağmen azımsanmayacak bir yoğunluk görüyoruz. Her yıl kahveye olan ilgi artıyor. Bu yoğunluk ilginin önemli bir göstergesi. Espresso Perfestto olarak kahve öğütücüleri, espresso makineleri gibi ekipmanlarla buluşturuyoruz sektörü. Her yıl yeni ürünler sunuyoruz. Festivalde de misafirlerimize bu ürünlerimizi yakından tanıtma fırsatı buluyoruz.” 
“İlk gün olmasına rağmen kalabalık sayılabilecek bir ziyaretçi kitlesi var”
Coffee Sapiens Kurucu Ortağı Burak Göğüş: “İstanbul Coffee Festival, bizim gibi orta ölçekli markaların kendi tanıtımlarını yapabileceği en uygun mecra. Festivalin kitlesi her zaman kahve odaklı. Dolayısıyla bu da bizim için önemli bir avantaj. İlk gün, herkes hala hazırlık sürecinde fakat ona rağmen kalabalık sayılabilecek bir ziyaretçi kitlesi var. Kahve dışında da tadılabilecek güzel lezzetler ve keyifli konserler olacak. Bence festival bu yıl da herkes için güzel geçecek.” 
“Hedef kitlemiz gençler olduğu için bu festivalden önemli geri dönüşler alıyoruz”
Coffee Gutta Kurucusu Kamber Çal: “İstanbul Coffee Festival’i ilk yılından bu yana yakından takip ediyorum. Son iki yıldır da Coffee Gutta olarak festivale katılım gösteriyoruz. Hedef kitlesi ağırlıklı olarak gençlerden oluşan bir festival. Bu da daha heyecanlı, keyifli ve dinamik bir atmosfer yaratıyor. Marka olarak bizim de hedef kitlemiz gençler olduğu için bu festivalden önemli geri dönüşler alıyoruz. Coffee Gutta olarak dokuzuncu şubemizi açmaya hazırlanıyoruz. Bu bilgiyi ve yeni ürünlerimizi burada hedef kitlemiz ile paylaşıyor olmaktan mutluyuz.”
 “Biz bu yıl bu hafta pazara çıkacak olan iki yeni ürünümüzü de burada sergiliyoruz”
Arzum Okka Pazarlama İletişimi Müdürü Diğdem Cengiz Gürsel: “Arzum Okka markamız ile İstanbul Coffee Festival’e 5 yıldır katılım gösteriyoruz. Festivali ilk gününden bu yana destekleyen öncü markalardan biriyiz. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi ilk günden yoğun bir ziyaretçi ilgi var. Bugünden görüyorum ki önümüzdeki günlerde hem kahve hem de müzik severler festivale daha yoğun bir ilgi gösterecek. Biz bu yıl bu hafta pazara çıkacak olan iki yeni ürünümüzü de burada sergiliyoruz. Arzum Okka Grandio ve Arzum Okka Bean Gourmet’yi tanıtıyoruz. Tüm kahve severleri festivale bekliyoruz.”


 
“Sektör profesyoneli ziyaretçilerimizle de yakından iletişim kurma fırsatı yakalıyoruz”
Sweet Heaven Ar-Ge Mühendisi Sinem Ülker: “İstanbul Coffee Festival’de bu yıl daha iyi hizmet verebilmek adına daha büyük bir alandayız. İlk gün olması nedeniyle daha çok şehir dışı ziyaretçilerimiz, cafe sahipleri ağırlıkta… Üretici firma olduğumuz için sektör profesyoneli ziyaretçilerimizle de yakından iletişim kurma fırsatı yakalıyoruz. Aynı zamanda kendimizi geliştirme imkânı da buluyoruz. Herkes için kaliteli kahvelerle keyifli tadımların yapıldığı, güzel bir festival olmasını diliyorum.”


 
“Kahve ve çay profesyonellerini ve sevenlerini bekliyor”
Rioba Çay Uzmanı Burak Ergezen: “İstanbul Coffee Festival’de Rioba markalı çaylarımız ve kahvelerimizle ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. Her biri birbirinden farklı ve güzel ürünler. Festival ilk günü olmasına rağmen oldukça yoğun bir katılımla başladı. Uluslararası pek çok marka var. Kahve ve çay profesyonellerini ve sevenlerini bekliyor, herkes için güzel geçmesini diliyoruz.”

“Coffee Festival’de bu yıl da chemex ve filtre kahvemizi tattırıyoruz”
Walter’s Coffee Roastery Kurucu Ortağı Ali Kodal: “İstanbul Coffee Festival’de bu yıl da chemex ve filtre kahvemizi tattırıyoruz. Üç çeşit çekirdeğimiz var. Misafirlerimizi çekirdeklerimiz ve kahvemiz hakkında bilgi veriyoruz. Bizim de festivalde beşinci yılımız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem bol bilgili aktarımlı hem de eğlenceli bir festival oluyor.”Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.