Ev dışı tüketim sektörünün öncüleri Nestlé Professional Beverage Academy’de buluştu
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 09.08.2018 16:40:20

Ev dışı tüketim sektörünün öncüleri Nestlé Professional Beverage Academy’de buluştu

Dünyada ilk defa Türkiye’de hayata geçirilen Nestlé Professional Beverage Academy’nin 8.si 3-5 Ağustos tarihlerinde LimitSİZsiniz temasıyla gerçekleştirildi. Ev dışı tüketim sektöründe bir ilk olan ve dünya çapında ses getiren Beverage Academy programını başarıyla tamamlayan 18 kişi 4 yıllık yoğun bir eğitimin ardından bu yıl akademiden mezun oldu.

Nestlé Professional’ın bünyesinde yeteneklerini sergileyen tanınmış barista Aleksander Robaszkiewicz, program kapsamında yaptığı kahve reçeteleri ve barista eğitimiyle  katılımcılara keyifli anlar yaşattı.
Nestlé Professional’ın tüm satış ve pazarlama ekiplerine, iş ortaklarına ve müşterilerine yönelik düzenlediği ve geleneksel hale gelen eğitim programı Nestlé Professional Beverage Academy’nin bu yıl 8.si  gerçekleşti. Program kapsamında dört yıl boyunca düzenlenen eğitimlere katılan ve sınavlarda başarı sağlayan 18 kişi mezun oldu. Katılımcı sayısının 170 olduğu programda toplam 2.570 adam - saat eğitim verildi. Dünyaca ünlü barista Aleksander Robaszkiewicz’in katılımcılara verdiği eğitim, bu yılki Beverage Academy’nin öne çıkan anlarından biri oldu.

Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional’ın hayata geçirdiği ve  sektöre nasıl daha fazla değer katılabileceğine odaklanan Beverage Academy’nin bu seneki eğitimlerine Nestlé Türkiye bünyesinden konusunda uzman eğitmenlerin dışında  Elexus Otel Genel Müdürü İsmail Tralı, Sofra Compass Grup Parekende Satış Direktörü Ercüment Eren, EMENA Bölgesi İçecek Sistemleri Ticaret Müdürü Wendy Christensen ve dünyaca ünlü barista  Aleksander Robaszkiewicz katıldı. 

Dünyada örnek gösteriliyor
Global pazarda örnek uygulamalardan biri olan programın  amacı tüketici trendlerini takip eden, müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyen yaratıcı ve doğru çözümler sağlamaya hizmet eden bir ekip yaratmak. Beverage Academy’de katılımcılar mezun olana kadar geçen dört yıl içerisinde pazarlama, kahve uzmanlığı, satış teknikleri, içecek çözüm sistemi teknikleri, kalite, gıda mevzuatı, finans ve iletişim konularında eğitim alıyor.
Geçtiğimiz 8 yılda toplamda 1.338 kişiye 24.790 adam/saat eğitim veren Nestlé ProfessionalBeverage Academyden 114 kişi mezun oldu.
Bu yıl 8.si düzenlenen Beverage Academy’nin teması LimitSizsiniz oldu. Program boyunca sektördeki limitleri nasıl aşacağı konusunda eğitilen katılımcılar program sonunda çok daha donanımlı hale geldiler. Katılımcılar ayrıca Dünyaca ünlü barista Aleksander Robaszkiewicz’in dersinde geliştirilen yeni reçetelerle de yaratıcılığın limitlerini zorladılar. Yaz ve Sonbahar ayları için geliştirilen 2 yeni reçeteye isim bulmak istiyorsanız siz de yarışmamıza www.nestleprofessional.com.tr’den katılabilirsiniz.
Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Arzu Alibaz, 8 yıldır devam eden Beverage Academy maratonuyla ilgili olarak, “Nestlé hem dünyada hem Türkiye’de gençlere iş fırsatları sunma konusunda özel çaba harcıyor. Bu anlamda; çalışanlarının ve partnerlerinin kariyer yolculuğunu bir kişisel gelişim süreci olarak ele alıyor ve potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri uygulamaları organize ediyor. Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional olarak dünyada ilk defa Türkiye’de uygulanan Nestlé Professional Beverage Academy’yi hayata geçiriyoruz. Nestlé Professional olarak yalnızca bir ürün sağlayıcısı değil, önemli bir çözüm ortağı olmaya özen gösteriyoruz. Bu anlamda Beverage Academy’de sadece satış değil aynı zamanda pazarlama taktiklerine ve tekniklerine de değiniyoruz. Ürünü pazarlayan isimlerin yanı sıra ürünü sunan isimleri de bilgilendirmeyi, ürünlerini tüketiciyle buluşturan baristaları ve garsonları da eğitim ağına dahil ediyoruz. Sunum şekli ve ürünün mesajı ile müşteriye en iyi nasıl yardımcı olabileceğimiz sorusunu irdelerken, bir fincan kahve ile tüketicilerimizi daha fazla nasıl memnun edebiliriz konusuna değiniyoruz. Çünkü bu sektörde en önemli unsurun insan faktörü olduğuna ve fırsatların LimitSİZ olduğuna inanıyoruz.

Dünyanın birçok ülkesinden işini seven ve iyi bilen eğitmenler ile iş birliği yapıyoruz. Nestlé Professional Beverage Academy ile sektöre değer katmayı sürdürüyoruz. Bu akademinin öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.