Sweet Heaven’da tatlıların vazgeçilmez eşlikçisi bir fincan kahve
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 09.08.2018 10:40:39

Sweet Heaven’da tatlıların vazgeçilmez eşlikçisi bir fincan kahve

Pasta, kek ve turta gibi karşı konulmaz lezzetlerin adresi Sweet Heaven Cakes and Coffee, özel reçeteleri ile hazırladığı bu lezzetlerle keyifli deneyim yaşatıyor. 2007 yılında başlayan bu lezzet yolculuğunun bir diğer önemli üyesi ise kahve… Leziz tatları ve trend kahveleri ile adından söz ettiren Sweet Heaven Cakes and Coffee’nin hikâyesini Kurucu Ortağı Hasan Karamuk’tan dinliyoruz.

Sweet Heaven Cakes and Coffee’nin temelleri leziz bir ev yapımı kurabiyeye dayanıyor. 2007 yılında önce ev yapımı kurabiyeler yapıp kafelere satarak sektöre giriş yaptıklarını belirten Sweet Heaven Cakes and Coffee’nin hikâyesini Kurucu Ortağı Hasan Karamuk, hikayelerinin devamını şöyle anlatıyor: “Bize gelen kek ve pasta taleplerini görünce küçük, şirin bir pasta atölyesi kurduk. Öğrendiğimiz teknik bilgilere bir de kaliteli hammadde ekleyince çok lezzetli donuk pastalar çıktı ortaya. 2016 yılına kadar donuk pastalarımızı bayilerimiz aracılığıyla kafelere gönderiyorduk. Sonrasında pasta kahvesiz gitmez dedik ve markamıza ve ürün çeşitliğimize bir revize verdik.” Sweet Heaven Cakes and Coffee olarak “bir kafenin ihtiyacı olabilecek her şey” konseptiyle pasta ve içecek grubuyla ilgili tüm ihtiyaçları karşıladıklarını söyleyen Karamuk, “Dünyanın birçok bölgesinden gelen kahveleri kendimiz kavurmaya, öğütmeye, müşterilerimize ‘nitelikli kahve’ tattırmaya odaklandık. İki kişiyle başlayan yolculuğumuz şimdi 5 bin metrekare kapalı alanda 120 kişiyle devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye çapında 30 bayiimiz ve bayii elemanlarımızla birlikte bu ailenin 250 kişi olması ve günden güne büyümesi bizlere daha çok güç veriyor” diyor.
 
“Kahvelerimizin yanı sıra demleme ekipman ve makineleri de sağlıyoruz”
Pastalarının yanına yakışacak türde çekirdek kahve ve üçüncü dalga demleme ekipmanlarıyla demlenen filtre kahve sunduklarını ifade eden Karamuk, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Aynı zamanda Türk kahvesi çeşitleri, sıcak çikolata, salep, bitki ve meyve çayları, frappe ve smoothie’ler, meyve püreleri, dekor soslar, kokteyl şurupları, çikolata draje ve lokumlar diğer ürünlerimizden.”
 
“Kahvelerimiz dünyanın birçok bölgesinden çiğ çekirdek olarak geliyor”
Kahve çekirdeklerini özenle seçtiklerini belirten Karamuk, şu detayları paylaşıyor: “Günlük 1,5 ton kahve kavurabilme kapasitesine sahip bir makinemiz olduğu için standart üretim yapabiliyoruz. Espresso çekirdeklerimiz dünyanın 3 bölgesinden geliyor. Bu grupta single origin Honduras kahve çekirdeğimiz en çok tercih edilenler arasında. Aynı zamanda üçüncü dalga demleme ekipmanlarıyla demlenen filtre kahvelerimiz şimdilerin en çok tercih edilenlerinden.”
 
“Kahve tamamen bir kültür artık”
İnsanların kahvenin dilini çözmeye başladığına değinen Karamuk, “Önümüzdeki yıllarda sadece ‘nitelikli kahve’ üreticileri tercih edilecek. Her gün daha farklı aromalarda daha kaliteli kahve nasıl üretebiliriz diye çalışmalarda bulunduğumuz için gelecek bizler için umutlu. Bunun yanında kahvenin geleceği fazla tüketimden ve değişen iklim koşullarından dolayı biraz tehlikede. Dolayısıyla üreticilerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerekiyor” diyor. Üretime her zaman büyük önem verdiklerini dile getiren Karamuk, “Yıllardır edindiğimiz tecrübelerle tüm ürün çeşitlerimizi kendimiz üretmeye başlayacağız. Herkes bizim ürünlerimize istedikleri anda ulaşabilecek hale gelecek. İşimize olan bu tutkumuzun gelecekte daha çok meyve vereceğine inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamlıyor.Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.