EDT Fuarı’nda gerçekleşecek Türkiye’nin en iyi gastronomi yarışmalarına geri sayım başladı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 08.08.2018 19:03:53

EDT Fuarı’nda gerçekleşecek Türkiye’nin en iyi gastronomi yarışmalarına geri sayım başladı

CNR Holding ve ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği) tarafından organize edilen EDT – Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Buluşması’na sayılı günler kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da EDT’nin düzenlediği Sözen Organizasyon tarafından düzenlenen gastronomi yarışmaları EDT buluşmalarına damga vuruyor.

Ülkemizin birbirinden değerli 50 jüri ve moderatörün katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmalarda, yarışmacılar yeteneklerini sergileyecekler. 06-08 Eylül tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de hayata geçecek olan organizasyonda ev dışı tüketim sektörlerine dair her şeyi bulmak mümkün olacak.


Yarışma konusu “Yenilebilir Otlar ve Filizler”
Sözen Organizasyon tarafından düzenlenen gastronomi yarışmaları fuarın en önemli etkinliklerinden. Türkiye’nin önde gelen yıldız şeflerinin jüri olacağı “Local Chef” ve “Pastry of İstanbul” ve “Chefs of the Future” yarışmalarında kurumsal takımlar karşı karşıya geliyor. Yarışmaların bu yılki teması “Yenilebilir Otlar ve Filizler” olacak.

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği) tarafından organize edilen EDT – Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Buluşması ile ev dışı tüketim sektörüne ivme kazandırarak sektörün daralan iş hacmi için fırsatlar sunması hedefiyle düzenleniyor. Bu büyük buluşmada, ev dışı tüketim sektörünün önde gelen markaları 4 gün boyunca en yeni ürünlerini sergileyecekler. Yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturacak olan bu platformda, yeme içme ve satın alma müdürleri, mutfak şefleri, işletme sahipleri ve üst düzey yöneticiler, işletmeleri için en uygun ürün ve hizmetleri yakından tanıma imkânı bulacaklar. Profesyonel ziyaretçi kitlesi ile birebir görüşmeler yapacak olan katılımcı firmalar ticari hedeflerine EDT buluşmasında ulaşacaklar.

Gastronomi ve mutfak kültürü öne çıkıyor
Aralarında İran, Irak, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan, Cezayir, Tunus, İtalya, Yunanistan, Almanya, İngiltere, KKTC, Azerbaycan, Rusya ve Malezya başta olmak üzere 84 ülkeden ziyaretçinin beklendiği buluşmada, gastronomi ve mutfak kültürü alanlarında birbirinden renkli yarışmalara da hayata geçirilecek.

Sözen Organizasyon tarafından düzenlenen yarışmalar fuara damga vuracak!
Sözen Organizasyon, her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizin birbirinden değerli jüri üyeleriyle düzenlediği gastronomi yarışmalarıyla fuara katılıyor. Yarışmalar ise şöyle:

Local Chef
Türkiye coğrafyasından ürünlerin kullanılacağı olan Local Chef Yarışması, 06 Eylül 2018 tarihinde CNR Expo’da gerçekleşecek. 8 kurumsal takımın katılacağı yarışmada, her grup başlangıç, ana yemek ve tatlı olarak üç yemek hazırlayacak. Yarışmanın kazanlarını birbirinden değerli jüri üyeleri belirleyecek.

Pastry of İstanbul 
Pastacılık, çikolata, heykel ve unlu mamuller sektörlerinin gelişimine katkıda bulunmayı, dünyadaki trendleri yakalamak için şeflerin ufkunu açmayı ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlayan ‘Pastry of İstanbul’ Yarışması, 07 Eylül 2018 tarihinde CNR Expo’da gerçekleşecektir. 8 grubun katılacağı yarışmada, her grup pasta, pralin çikolata, heykel ve unlu mamuller alanlarında değerlendirilecek.

Chefs of the Future 
Eğitim gören genç şef adaylarının kendilerini göstermeleri amacıyla düzenlenen, lokal ürünlerin kullanılacağı, aynı zamanda şeflerin yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeleri için büyük bir şans olan ‘Üniversiteli Şefler Yarışıyor’, 08 Eylül 2018 tarihinde CNR Expo’da gerçekleşiyor. 8 grubun katılacağı yarışmada, her grup başlangıç, ana yemek ve tatlı olmak üzere üç yemek hazırlayacak.
 
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.