Mövenpick Hotel Istanbul’dan “Kilolarca İyilik” projesi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 08.08.2018 09:25:55

Mövenpick Hotel Istanbul’dan “Kilolarca İyilik” projesi

Mövenpick Hotel Istanbul, dünya üzerindeki 30’dan fazla Mövenpick otelinin de katılacağı, 1-15 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek “Kilolarca İyilik” sosyal sorumluluk projesi ile otel misafirlerini ve yerel sakinleri, ihtiyaç sahiplerine en az bir kilo giyecek ve eğitim malzemeleri yardımında bulunmaya davet ediyor.

Mövenpick Hotel Istanbul, “Kilolarca İyilik” 2018 sosyal sorumluluk projesi ile Gaziantep Yığmatepe İlkokulu öğrencilerini destekliyor. İsviçre kökenli otel zinciri Mövenpick Hotels & Resorts tarafından 2015 yılında başlatılan ve 5 Eylül BM Uluslararası Yardımseverlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek bu global kampanya boyunca her Mövenpick oteli, özellikle çocuklara öncelik vererek destek olacakları kurumun ihtiyaçları doğrultusunda yardım toplayacak. Otel misafirleri ve ziyaretçiler, bu anlamlı proje süresince katılımcı otellerin lobilerindeki stantları ziyaret edip, kıyafet ve okul gereçleri yardımında bulunabilecekler. Mövenpick Hotel Istanbul’da toplanan malzemeler Gaziantep Şahinbey’de bulunan Yığmatepe İlkokulu’nda eğitim gören 25 öğrenciye bizzat ulaştırılacak.

Geçtiğimiz sene de düzenlenen “Kilolarca İyilik” projesinde büyük bir başarıya imza atılarak, katılımcı Mövenpick otellerinde 8500 kilo yardım malzemesi toplanmıştı. Bu yıl bağış yapılacak malzemelerin kilosunun bu rakamı aşması hedefleniyor. Talep edilen eğitim malzemeleri; hikaye ve okul kitaplarının yanı sıra çanta, kalem kutusu, defter, kalem, cetvel, silgi, kalemtıraş ve makas gibi kırtasiye ürünlerini içerirken öğrencilerin kullanabileceği her türlü giyecek ve ayakkabı yardımı da toplanacak.

Mövenpick Hotel Istanbul, “Kilolarca İyilik” projesine katkıda bulunanlara teşekkür etmek amacıyla bir top Mövenpick dondurması ikram edecek.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.