Ajjna farklı ülkelerin gastronomisinden lezzetler sunuyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.07.2018 09:31:29

Ajjna farklı ülkelerin gastronomisinden lezzetler sunuyor

Kuruluş felsefesi ile bir restauranttan daha fazlasını sunan Ajjna, lezzet avcılarına farklı ülkelerin gastronomisinden esintiler sunuyor. Sektörün hem genç hem de deneyimli ismi Mustafa Yaşaroğlu’nun 8 ülkeye yaptığı ziyaretler, aldığı mutfak sanatları eğitimleri ve alanında uzman kişilerle uzun süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan yeni konsept, misafirlerine farklı bir deneyim sunuyor

Hint felsefesinde bağlanma ve keyif almayı sembolize eden üçüncü gözün adı olan Ajjna, marka vaadine uygun olarak tasarlanan mutfak ve mimari anlayışıyla ziyaretçilerine çok farklı bir restaurant deneyimi sunuyor. Türkiye’de hizmet sektöründe ki başarılarıyla adından sıkça bahsettiren Mustafa Yaşaroğlu’nun 8 ülkeye yaptığı seyahatler, aldığı mutfak sanatları eğitimleri ve alanında uzman kişilerle aylar süren çalışması sonucunda ortaya çıkan bu yeni mekân, çeşitli ülkelerin mutfak ve mimari anlayışından izler taşıyor. Dünya mutfağının klasik lezzetlerini kendine has şekilde yorumlayarak özgün bir mutfak anlayışı oluşturan Ajjna, rahatlatıcı ve şık iç mekân tasarımıyla beklentinin ötesinde, hayal edilenden fazlasını sunuyor.

 

Farklı mutfak kültürlerine ait çeşitli yiyecek ve içeceklerin yanında, İtalyan mutfağı ağırlıklı zengin menüsüyle gastronomi avcılarına lezzet konusunda Rönesans’ı yaşatan Ajjna’ya Usta Şef Sezgin Can ve 25 kişilik ekibi hayat veriyor. Ödüllü mimar Esat Fişek imzası taşıyan, orta yüzyıl mimarisinden esinlenilerek dekore edilen mekân, konforu önde tasarımıyla şehrin yoğun temposunun verdiği yorgunluğu unutma fırsatı tanıyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.