Taste of Paris bu yıl da dünyaca ünlü şefleri bir araya getirdi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 21.05.2018 10:51:58

Taste of Paris bu yıl da dünyaca ünlü şefleri bir araya getirdi

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Taste of Paris her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun katılım sağladı. Dünyanın en önemli gastronomi festivallerinden biri olan Taste of Paris 17-20 Mayıs tarihleri arasında Paris Grand Palais’de gerçekleşti.

İngiliz kökenli festival her yıl olduğu gibi yıldızlı masaları, akıllı bistroları, tanınmış şefleri, yükselen yıldızları ve yeni yüzleri bir araya getidi. Festival adeta birbirinden ünlü gurmelerin buluşma mekanı haline geldi.
Taste of Paris’e katılan ünlü şefler arasında Alain Ducasse, Romain Meder, Anne-Sophie Pic, Denny Imbroisi, Nicolas Sale, Bruno Doucet’in dışında Frédéric Anton, Kei Kobayashi, Thibault Sombardier, Gred Marchand, Juan Arbelaez, Perre Sang Boyer ve Guy Krenzer’de yer aldı.

Biribirinden farklı etkinlik ve animasyonlar
Şeflerin imzalı yemekleri mini porsiyonlarda her biri, 6-12 € arasında değişen fiyatlarda katılımcılara ikram edildi. Toplan 27 restoranın katıldığı festival, Grand Palais’de bin metrekarelik alana kurulan alanda gerçekleşti. Birbirinden farklı etkinlik ve animasyonların düzenlendiği festivalde; havyar, reçel, zeytinyağı, peynir, çatal bıçak takımı, çay, dondurma, jambon, istiridye, şaraplar tadımlık için ziyaretçilerle buluştu. Organizatörler Taste of Paris’e bu yıl 30 bin ziyaretçinin katılacağını belirtti.

Taste of Paris, Electrolux, Laurent-Perrer, Porche, Badoit, Mido, Terraillon, Rungis, La Martinique, Baileys, La Fourchette, Danone, Ferrandi Pairs, Marks&Spencer, Ubereats, College Culinaire de France, Mairie de Paris, Academie du Gout, Cherie, Elle a Table, Le Figaro, A nous Paris, UGC, Aktuel, Aurochef ve Koden sponsorluğunda gerçekleşti. 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.